1685-Vandzenes-pamatskola-01-0017
Wurde dechiffriert vonInitabruvere
BeendetJa
BestätigtJa
Ausgebildet2022-07-07 11:54:13
Korrigiert2023-01-23 12:12:22
DechiffrierungTautas ārstniecība.
54.

144

Teicēja: J. Paegle. Jā slimo ar kādu slimību un ir augsta temperatūra. Tad vajaga uzvārīt aveņu tēju. Tēja izsauks svīšanu un temperatūra kritīs.
55.

145

Teicēja: M. Šantars. Jā kadam ir rematisms [reimatisms] un nav vēl stipri ieildis [ieildzis]. Tad derētu izvārīt skudras. Pēc tam nospiest tikai sulu vien. un atdzesēt. Bet tad kad vajaga uzziest uz vainu skudru sulu vajaga sasildit.
56.

146

Teicējs: V. Veldze. Rematismu [reimatismu] var ārstēt ari ar kastaņu ziediem zilajā spirtā. Savāc kastaņu ziedus un spirtu. Tad ziedus sastampā pudelē tikdaudz [tik daudz], kā apmēram divi līdz trīs centimetru spirta paliek virs ziediem.
57.

147

Teicēja: E. Briedis.
Jā [ja] es slimotu ar klepu tad es lūgtu lai man uzvāra tītariņu tēju. Teju vajag labi karstu un bez cukura. Ta tūliņ dzert iekšā.
58.

148

Teicēja: A. Gulbis. Pret vēdera sāpēm der vērmeļu tēja. Lai gan tā ir ļoti negaršīga, tomēr viņu iedzerot vēders vairs nesāpēs.
Krāsošana ar augiem.
59.

149

Teicēja: A. Gulbis. Kad dzija ir izmazgāta tīra, un viņu grib krāsot brūnā krāsa [krāsā], tad aizejiet un daboniet melnalkšņu mizas. Nu savāriet mizu sulu un pieliekiet alienu [alaunu]. Tagad dzijas gabalu vienu pēc otra lieciet katlā iekšā. Un āra ņemiet brūnu dzijas gabalu.
60.

150

Teicēja: A Paegle. Jā dziju grib dabūt zaļgani dzeltenu, var krāsot ābeļu mizās. Savāra ābeļu mizu sulu un pieliek dzelsvitriolu. Un nu liek dziju šajā katlā. Un ārā ņem zaļgani dzeltenu dziju.
Text dechiffrieren
SammlungArchiv der Lettischen Folklore
KollektionCollection of Vandzene 6-year Primary School
Stichwörter

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.