Jānis Anerauds

Name
Jānis Anerauds
Pseudonym
Jānis Vaidavs
Berufstätigkeiten
Persönliche Information
Dzimis strādnieku ģimenē, bērnību pavadījis Valkas apr. Ziemera pag., kur beidzis Kaktiņu pamatskolu. Kopš 1939 dzīvo Rīgā. Strād. Kuzņecova porcelāna
fabrikā. 1941 nokārtojis vsk. kursa eksāmenus Rīgas Tautas augstskolā. 1942-43 atradies ieslodzījumā Rīgas Centrālcietumā. 1944-47 dienējis Pad. armijā. Pēc demobilizācijas strād. dažādus darbus, 1965-84 - Ljas komitejā kult. sakariem ar tautiešiem ārzemēs. RS b. (1957). LPSR N.b.k.d.(1981).
A. pirmais stāsts "Māte un dēls" ar ps. Jānis Vaidavs iespiests žurn. "Karogs" 1949 (5. nr.), pirmā luga - komēdija "Grēku grāmata" public. almanahā "Jauno vārds" 1956, turpat 1958 rom. "Migla". Drāmas t-rī 1957 iestudēta satīr. komēdija "Kaut kur pie Gaujas" ("Karogs", 1958, 3). Sar. arī lugas
"Putekļi" (1959) un "Karalistes gals" (t-rī 1964). Vēst. notikumi atainoti lugā "Kad liesmo sirds" (grām. un t-rī 1958) un drāmā "Nezināmais" (1974)
Lugā "Juku laiki priekšpilsētā" (per. 1974, grām. 1978) satīriski tēlota kāda trimdas latvieša ciemošanās dzimtenē.
A. aktīvi darbojies kinodramaturģijā: pēc viņa scenārijiem uzņemtas f.
"Vella kalpi" (1970), "Vella kalpi Vella dzirnavās" (1972, abi pēc Rutku tēva rom.), "Melnā vēža spīlēs" (1975). Rakstījis arī ceļojuma aprakstus - grām. "Smiltis, saule, sirds" (1962), "Zem saules - cilvēku zemē" (1984).
Sast. un komentējis ārzemēs dzīvojošo latv. rakstn. prozas antol. "Pasaules
spogulī" (1-2, 1990). Sar. dok. stāstu "Neprāta varā" (1990).
L. Grigulis A. Jānis Anerauds un viņa daiļrade // Anerauds J. Lugas. R.,
1974; Vējāns A. Daži vārdi par Jāni Aneraudu // Anerauds J. Zem saules -
cilvēku zemē. R.,1984.
E. Venters
Birth time/place06.03.1924
Ogre
Ogre, Ogres novads
Education1941
mācījies
Mācās strādnieku jaunatnes vidusskolas abiturienta kursos (1941).
nokārto vidusskolas kursa eksāmenus Rīgas Tautas augstskolā

1931–1937
mācījies
mācās Kaktiņu pamatskolā Ziemeru pagastā
Participation in organisations1957–1990
Latvian Soviet Writers’ Union
Krišjāņa Barona iela 12, Rīga
Krišjāņa Barona iela 12, Rīga, LV-1050
Biedrs.

1966
Padomju Savienības komunistiskā partija (1952–1991)
Biedrs.
Place of death26.05.2010
Rīga
Rīga
Burried
Auszeichnungen
1981
LPSR Nopelniem bagātais kultūras darbinieks
Zeige 1-3 von 3 Einträgen.
#OrtDatumTypVietas tipsFragment des Textes
   
1Ogre
(Ogre, Ogres novads)
06.03.1924Birth time/placePilsēta
2Krišjāņa Barona iela 12, Rīga
(Krišjāņa Barona iela 12, Rīga, LV-1050)
1957 - 1990Participation in organisationsĒka, māja
3Rīga
(Rīga)
26.05.2010Place of deathPilsēta

:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.