Ansis Bandrevičs

Name
Ansis Bandrevičs
Pseudonym
Bandenu Ansis
Berufstätigkeiten
Persönliche Information
BANDREVIČS Ansis (1850.18.II Kuplenieku, vēlākā Jaunsvirlaukas pag. Bandenos - 1935.19.IX Rīgā, apbed. Meža kapos) - žurnālists.
Dz. saimnieka ģim. Māc. Jelgavas reālskolā. 1869-87 ierēdnis valsts dienestā Rīgā, Liepājā, Maskavā, kur 70. gados iesaistījies Maskavas latv. pulciņā.
Pirmā publikācija - raksts "Baltijas tirgošanas flotes pārskats" laikr. "Baltijas Vēstnesis" 1875.19.III. B. sūtījis korespondences arī laikr. "Baltijas Zemkopis" u.c. izdevumiem. No 1887 darbojies Rīgas laikr. redakcijās. K. Valdemāra ietekmē rakstījis par jūrniecības jaut., kļuvis par latv. jūrniecības periodikas dibinātāju, rediģējis "Baltijas jūrnieku kalendāru" (1889-1909), vadījis laikr. "Balss" tirdzniecības un kuģniecības pielikumu (1897-1906), bijis nedēļas laikr. "Jūrnieks" red. un izdevējs (1906-12). Sar. grām. par jūrniecības jaut., sast. vārdnīcu "Anglo - Russian - Lettish Marine Dictionary of Merchants Shipping and Technical Seaterms" ("Angļu - krievu - latviešu tirdzniecības flotes un tehnisko jūrniecības terminu vārdnīca", 1908) un krāj. "Zvejnieku un jūrnieku tautasdziesmas" (1924), public. atmiņas par tautiskās atmodas laikmetu un tās darb. - K. Biezbārdi, F. Brīvzemnieku, A. Kronvaldu, J. Māteru, u.c., bet īpaši par K. Valdemāru. - Ps.: Bandenu Pastarītis, Bandenu Ansis.
B. Gudriķe
Birth time/place18.02.1850
(tolaik Kuplenieku pagasts)
AusbildungUnbekannt – 1867
mācījies
1867 izstājies no reālskolas.
mācījies Jelgavas reālskolā
Ort/Zeit des Todes19.09.1935
Rīga
Rīga
Buried
Rīgas Pirmie Meža kapi
Aizsaules iela 2, Rīga, LV-1026
Auszeichnungen
1926
The Order of Three Stars
IV šķira
Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks ar 1926. gada 16. novembra lēmumu.

Bildlegende





Zeige 1-2 von 2 Einträgen.
#OrtDatumTypVietas tips
  
1Rīga
(Rīga)
19.09.1935Ort/Zeit des TodesCity
2Rīgas Pirmie Meža kapi
(Aizsaules iela 2, Rīga, LV-1026)
Nicht angegebenBuriedCemetery

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.