Marija Bērziņa

Name
Marija Bērziņa
Geburtsname
Anna Dauge-Šķēris
Pseudonym
Mare Bērziņa
Zusätzliche Namen
Hanyzewska
Verknüpfungen
Zusammenfassung
Marija Bērziņa (īstajā vārdā Anna Dauge-Šķēris, 1906–1986) – rakstniece. Pēc studijām LU Tiesību zinātņu fakultātē strādājusi par Rīgas kredītbankas pilnvaroto un par zvērinātu advokāti. Pēc 2. pasaules kara nonākusi Polijā, kur strādājusi par valodu skolotāju, līdztekus nodarbodamās ar rakstniecību. Ar pseidonīmu Māre Bērziņa publicējusi stāstus jaunatnei "Ģirts Tekumeklētājs" (1938) un "Ar burām uz ziemeļiem" (1940). Polijā dzīvojot, publicējusi rakstus par pedagoģiju Polijas presē un reliģiski filozofiskas ievirzes darbus ASV iznākošajā katoļu izdevumā "Dzimtenes Balss". Pastāstu krājuma "Mazā dzīvība" (1985), romāna ar autobiogrāfiskiem motīviem "Zelta caune" (1987), grāmatu "Baltās mājas noveles" (1988) un "Mūslaiku leģendas" (1989) autore. Bībeles un teoloģiskās literatūras studijās balstīts apjomīgs pētījums "Kristus māte" (1991).
Persönliche Information
Dzimusi saimnieka ģimenē.
1. pasaules kara laikā: devusies bēgļu gaitās uz Krieviju.
Pēc 2. pasaules kara: nonākusi Polijā, kur strādājusi par valodu skolotāju, līdztekus nodarbodamās ar rakstniecību. Lai izvairītos no izsūtīšanas, slēgusi fiktīvu laulību un pieņēmusi uzvārdu Hanyzewska.
Galerie der Zitate
"Pastāstu krājumā "Mazā dzīvība" (1985) uz cilvēku fona tēlota daba – svarīgākā un ievērības cienīgākā mūsu pasaules sastāvdaļa. Nozīmīgs romāns ar autobiogrāfiskiem motīviem "Zelta caune" (1987, sarakstīts 1947), kurā dzīvi atainota Skolotāju institūta vide."

Latviešu rakstniecība biogrāfijās. R.: Zinātne, 2003.
Professionelle Tätigkeit
1926: jau Skolotāju institūtā mācoties, tulkojusi R. Rolāna darbu "Mikelandželo", ko pieņēma izdošanai A. Gulbja apgāds, bet neizdeva.
Ar pseidonīmu Māre Bērziņa (par pseidonīmu izraudzīts tēvamātes vārds) publicēti stāsti jaunatnei.
Polijā dzīvojot, publicējusi rakstus par pedagoģiju Polijas presē un reliģiski filozofiskas ievirzes darbus ASV iznākošajā katoļu izdevumā "Dzimtenes Balss".

Stāsti jaunatnei

"Ģirts Tekumeklētājs" (1938)
"Ar burām uz ziemeļiem" (1940)

Proza

"Mazā dzīvība" (pastāstu krājums) (1985)
"Zelta caune" (romāns ar autobiogrāfiskiem motīviem) (1987, sarakstīts 1947)
"Baltās mājas noveles" (1988, sarakstīts 1941–44)
"Mūslaiku leģendas" (1989).

Citi

"Kristus māte" (bībeles un teoloģiskās literatūras studijās balstīts apjomīgais pētījums) (1991).
Manuskriptā palikusi dzimtas hronika "Mūsu dzīve" un dzejoļu krājums "Metafizika pantos".
Birth time/place19.04.1906
Skaistkalne
Skaistkalne, Skaistkalnes pagasts, Bauskas novads
Dzimtās mājas – Skaistkalnes pagasta "Šķēri".
AusbildungSkaistkalne 6-year Primary School
Skaistkalne
Skaistkalne, Skaistkalnes pagasts, Bauskas novads

1922 – 1927
Riga Teachers Institute
Rīga
Rīga

1927 – 1933
University of Latvia
Raiņa bulvāris 19, Rīga
Raiņa bulvāris 19, Rīga, Latvija, LV-1050

Pabeigtas studijas Tautsaimniecības un tiesību zinātņu fakultātē; studiju virziens: tieslietas.

Working placeRīga
Rīga
Strādājusi par Rīgas kredītbankas pilnvaroto un par zvērinātu advokāti.

Polija
Poland
Strādājusi par valodu skolotāju.
Emigrated1944 (Datum ist ungenau)
Polija
Poland
Ort/Zeit des Todes30.06.1986
Polija
Poland

Bildlegende











Zeige 1-8 von 8 Einträgen.
#OrtDatumTypVietas tips
  
1Skaistkalne
(Skaistkalne, Skaistkalnes pagasts, Bauskas novads)
19.04.1906Birth time/placeVillage
2Polija
(Poland)
30.06.1986Ort/Zeit des TodesCountry
3Polija
(Poland)
1944EmigratedCountry
4Skaistkalne
(Skaistkalne, Skaistkalnes pagasts, Bauskas novads)
Nicht angegebenAusbildungVillage
5Rīga
(Rīga)
1922 - 1927AusbildungCity
6Raiņa bulvāris 19, Rīga
(Raiņa bulvāris 19, Rīga, Latvija, LV-1050)
1927 - 1933AusbildungBuilding, house
7Rīga
(Rīga)
Nicht angegebenWorking placeCity
8Polija
(Poland)
Nicht angegebenWorking placeCountry

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.