Lija Blūma

Name
Lija Blūma
Name at birth
Lija
Pseudonym
Mušperte
Summary
Lija Blūma (dzimusi Mušperte, 1953) – bibliotekāre, dzejniece. Dzejas krājuma "Gar jūru ar atmiņām" (2011) autore. Mācījusies Rūjienas vidusskolā, Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikumā, beigusi Latvijas Universitātes Bibliotēku nodaļu. Bijusi Salacgrīvas MRS bibliotēkas vadītāja (no 1973. gada), strādājusi Salacgrīvas pilsētas bibliotēkā, RSU bibliotēkā Rīgā (no 2004. gada). No 2013. gada Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja bibliotēkas vadītāja. Rakstnieka Erika Hānberga klubiņa "Omulība" dalībniece Rīgas Latviešu biedrībā.
Quotations

Par Lijas Blūmas dzeju

"[..] trāpīgi, nesamāksloti salīdzinājumi, reizēm mazliet paskumjas, bet ar gaišu mākoņmaliņu apskaidrotas metaforas, savā vienkāršībā spilgti epiteti, daudzas labestīgi vaļsirdīgas rindas, kas nesūdzas, netiesā, bet uzsmaida mums, sniedz siltu, draudzīgu plaukstu."

Dzejnieks Valdis Rūja

"Smalkjūtīga, mīlestības pilna kā sarkanā svece atklājas Lijas Blūmas dzeja. Sievišķīga, ietverot visas dzīves krāsu gradācijas, kurās krāsojas vientulība, tuvums, sapņi, ilgas, atmiņas, miers un nemiers, rudens, pavasaris, vasara vai ziema dzejnieces sajūtās. Viņas mūžs – kā gadalaiki."

Andra Auniņa, Rencēnu pagasta 1. bibliotēkas vadītāja
Work
Pirmā publikācija Valmieras rajona laikrakstā "Liesma".
Lijas Blūmas dzejas vārsmas ir publicētas periodiskajos izdevumos "Zintnieks", "Saskarsme", "Auseklis", "Rūjienas Laiks" u.c.

Sabiedriskā darbība

10 gadus vadījusi Salacgrīvas bibliotēkas klubiņu "Noskaņa".
Šobrīd darbojas rakstnieka Erika Hānberga klubiņā "Omulība".
Katru gadu Salacgrīvas bibliotēka organizē Patriotiskās dzejas festivālu, Lija Blūma darbojas šī festivāla žūrijā.
Birth time/place04.08.1953
Rūjiena
Rūjiena, Rūjienas novads
ResidenceRīga
Rīga
EducationRūjienas vidusskola
Rūjiena
Rūjiena, Rūjienas novads

Rīgas kultūras un izglītības darbinieku tehnikums
Rīga
Rīga

1987
University of Latvia

1987. gadā beigusi LU Bibliotēku nodaļu.


2005
Latvian Writers’ Union
Krišjāņa Barona iela 12, Rīga
Krišjāņa Barona iela 12, Rīga, LV-1050
Beigusi RS kursus (Prozas sekcija pie Noras Ikstenas), ap 2005. gadu.
Working placeSalacgrīvas pilsētas bibliotēka
Salacgrīva
Salacgrīva, Salacgrīvas novads

1973
Salacgrīvas MRS bibliotēka
Salacgrīva
Salacgrīva, Salacgrīvas novads

Bijusi Salacgrīvas MRS bibliotēkas vadītāja (no 1973. gada).


2004
Rīgas Stradiņš University
Dzirciema iela 16, Rīga
Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
RSU bibliotēka

2013
Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja bibliotēka
Antonijas iela 1, Rīga
Antonijas iela 1, Rīga, LV-1010
No 2013. gada Paula Stradiņa Medicīnas vēstures muzeja bibliotēkas vadītāja.

Map legend









Showing 1-9 of 9 items.
#LocationDateTypeType of place
  
1Rūjiena
(Rūjiena, Rūjienas novads)
04.08.1953Birth time/placeCity
2Rīga
(Rīga)
(Not set)ResidenceCity
3Rūjiena
(Rūjiena, Rūjienas novads)
(Not set)EducationCity
4Rīga
(Rīga)
(Not set)EducationCity
5Krišjāņa Barona iela 12, Rīga
(Krišjāņa Barona iela 12, Rīga, LV-1050)
2005EducationBuilding, house
6Salacgrīva
(Salacgrīva, Salacgrīvas novads)
1973Working placeCity
7Salacgrīva
(Salacgrīva, Salacgrīvas novads)
(Not set)Working placeCity
8Dzirciema iela 16, Rīga
(Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007)
2004Working placeBuilding, house
9Antonijas iela 1, Rīga
(Antonijas iela 1, Rīga, LV-1010)
2013Working placeBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.