Jezups Trasuns

Name
Jezups Trasuns
Pseudonym
Vasars
Connections
Francis Trasuns - Father's brother
Personal information
Dzimis zemnieku ģimenē. Franča Trasuna brāļadēls.
Work
Darbojies Latviešu Pagaidu nacionālajā padomē, Latvijas Tautas padomē. Satversmes Sapulces un visu Saeimu deputāts. Atteicies no diviem viņam piedāvātajiem padomju valdības ministru portfeļiem 1940. gadā.
Trasuns bijis ne tikai izcils politiķis, bet arī talantīgs publicists. Publicējies dažādos periodiskajos izdevumos, visvairāk – paša rediģētajā laikrakstā "Jaunō Straume" (1921–1934). Rakstījis galvenokārt par Latgales un Latvijas politisko un kultūras dzīvi.

Mūža nogalē sarakstītais apcerējums "No Latgales attīstības vēstures" daļēji publicēts trimdas latgaliešu izdevumā "Acta Latgalica" (1976, 6). Vairāki desmiti lirisku dzejoļu palikuši rokrakstā.
Birth time/place19.01.1898
Residence1918
1918. gadā no Krievijas atgriezies Latvijā

1956
No izsūtījuma atgriezies Latvijā, dzīvojis Rīgā
Education

Beidzis Ivanovovozņesenskas reālskolu


Iestājies Pēterburgas Ceļu inženieru institūtā, taču studijas pārtrauca 1. pasaules karš


Mācījies karaskolās Petrogradā (šodien – Sanktpēterburga)


Beidzis Rēzeknes Tirdzniecības skolu

University of Latvia
Studējis tautsaimniecību
Working place1921 – 1934
Laikraksts "Jaunō Straume"
Redaktors

07.10.1922 – 03.10.1925
The Saeima of the Republic of Latvia
Jēkaba iela 11, Rīga
Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050

I Saeimas deputāts, Latgales darba partija


03.10.1925 – 06.10.1928
The Saeima of the Republic of Latvia
Jēkaba iela 11, Rīga
Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050

II Saeimas deputāts, Progresīvā tautas apvienība


06.10.1928 – 03.10.1931
The Saeima of the Republic of Latvia
Jēkaba iela 11, Rīga
Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050

III Saeimas deputāts, Progresīvā tautas apvienība


08.10.1931 – 15.05.1934
The Saeima of the Republic of Latvia
Jēkaba iela 11, Rīga
Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050

IV Saeimas deputāts, Progresīvā apvienība


1956

Pēc atgriešanās Latvijā strādājis par kancelejas darbinieku dažādās iestādēs, tostarp rēķinvedi dzelzceļa uzņēmumā.

Participation in organisationsLatviešu pagaidu nacionālā padome

Centrālā kooperatīva "Latgales lauksaimnieks" valdes loceklis

Akciju sabiedrības "Laima" valdes loceklis

Rēzeknes latviešu biedrība
Biedrības dibinātājs

11.11.1918 – 09.04.1920
Latvijas Tautas padome

Bijis jaunākais Tautas padomes loceklis Latgaliešu frakcijā


18.04.1920 – 07.11.1922
Latvijas Republikas Satversmes sapulce
Satversmes sapulces deputāts, Latgales darba partija

1923
Latvijas bankas padomes loceklis
Service1918 – 1919
Dienējis Latvijas armijā celtniecības daļā, 1919. gadā demobilizējies
Deported14.06.1941

Deportēts kopā ar ģimeni. Izsūtījuma vieta nav zināma. Pēc 15 gadiem atgriezies Latvijā.

Place/time of death27.06.1978
Buried
Memorials1979

Kapa vietā uzstādīts M. Zaura darināts piemineklis

Rewards
1926
The Order of Three Stars
IV šķira
Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks ar 1926. gada 16. novembra lēmumu.

Map legend







Showing 1-4 of 4 items.
#LocationDateTypeType of place
  
1Jēkaba iela 11, Rīga
(Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050)
07.10.1922 - 03.10.1925Working placeBuilding, house
2Jēkaba iela 11, Rīga
(Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050)
03.10.1925 - 06.10.1928Working placeBuilding, house
3Jēkaba iela 11, Rīga
(Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050)
06.10.1928 - 03.10.1931Working placeBuilding, house
4Jēkaba iela 11, Rīga
(Jēkaba iela 11, Rīga, LV-1050)
08.10.1931 - 15.05.1934Working placeBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.