Baiba Vītoliņa

Name
Baiba Vītoliņa
Name at birth
Baiba Ozoliņa
Pseudonym
Grieta Pati
Additional names
Baiba Alise
Summary
Baiba Vītoliņa (1938–2022) – grāmatizdevēja un tulkotāja. Bērnu grāmatu apgāda "Atvase" dibinātāja un vadītāja. Apgādā kopā tikušas izdotas 55 grāmatas un tulkojumi latviešu valodā.
Birth time/place05.01.1938
Nītaure
Nītaure, Nītaures pagasts, Cēsu novads
Education1945
Neištates Latviešu tautskola
Neištate
Neustadt, Schleswig-Holstein, Germany

Mācījusies bēgļu pamatskolā Neištatē.


1948
Anglija
England, United Kingdom

Mācības ģimnāzijā Anglijā.

Working place1967 – 1989
Atvase
Stokholma
Stockholm, Södermanland, Sweden
Bērnu grāmatu apgāda "Atvase" dibinātāja.

1990
Latvijas PEN klubs
Rīga
Rīga

PEN centra revīzijas komisijas locekle.

Emigrated1944 – 1948
Vācija
Germany

Kopā ar vecākiem devās trimdā.


1948 – 1961
Anglija
England, United Kingdom

1961
Zviedrija
Sweden
Place/time of death01.10.2022
Rewards
1987
Goppera fonda balva
Balva piešķirta par 20 gadu darbu latviešu bērniem un pusaudžiem domātas lasāmvielas sagādē un izdošanā.

2006
The Order of Three Stars
V šķira
Triju Zvaigžņu ordeņa kavaliere ar Ordeņa domes 2006. gada 20. marta lēmumu. Ordenis pasniegts 2006. gada 3. maijā.

Map legend









Showing 1-8 of 8 items.
#LocationDateTypeType of place
  
1Nītaure
(Nītaure, Nītaures pagasts, Cēsu novads)
05.01.1938Birth time/placeVillage
2Vācija
(Germany)
1944 - 1948EmigratedCountry
3Anglija
(England, United Kingdom)
1948 - 1961EmigratedCountry
4Zviedrija
(Sweden)
1961EmigratedCountry
5Neištate
(Neustadt, Schleswig-Holstein, Germany)
1945EducationCity
6Anglija
(England, United Kingdom)
1948EducationCountry
7Stokholma
(Stockholm, Södermanland, Sweden)
1967 - 1989Working placeCity
8Rīga
(Rīga)
1990Working placeCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.