0012-Uzinu-pamatskola-2-0057
AtšifriejaSandis Laime
Pabeigts
Apstyprynuots
Lobuots2017-09-26 22:56:09
AtšifriejumsBet ja tu apsoli uzcelt baznīcu un to pēc mana vārda nosaukt par Pētera basnīcu [baznīcu], tad es tev viņu nošaušu. Bet priekš tam man vajadzīgs pistoles un deviņas sidraba lodes, kas cita par citu trīs reiz smagākas.
Ķeizars visu to apsolīja lai tik varētu Rīgu ieņemt. Tad zaldāts teica: "Jābrūk vēlreiz Rīgai virsū, tad žagata atkal laidisies pretī un viņu vares nošaut." Ķeizars deva visu, ko prasīja, pavēlēja pilsētai uzbrukt un pats skatījās, kas notiks.
Izlaidās atkal žagata. Peteris tai šāva, un viņa šāva Pēterim. Abas lodes saskrēja kopā vidū starp Pēteri un žagatu. Šāva otreiz [otrreiz]. Lodes atkal saskrēja kopā, bet Pētera lode jau atsita raganas lodi. Trešā Pētera lode vēl tāļāk atsita atpakaļ raganas lodi. Un tā tas gāja līdz ragana dabuja lodi krūtīs. Tā nokrita zemē un pazuda. Rīga uz vietas padevās.
Ķeizars lika uzcelt baznīcu un to nosauca zaldātam par piemiņu par Pētera baznīcu. Tā baznīca ir Rīgā vel tagad. Bet ragana vēl līdz šim laikam vienreiz gadā – Jaungada naktī – iznāk no Daugavas un prasa: “Vai Rīga gatava?” Un otra balss viņai atbild: "Vēl ne! Tā vēl pieder Pēterim." Bet kad reiz balss atbildēs: "gatava!" Tad Rīga ar visiem iedzīvotājiem nogrims zemē un paliks atkal par valdnieces raganas mitekli.

780

28. Velni rijā.
Kādās mājās rijā apmetušies velni uz dzīvi. Tai rijā neviens cilvēks nevarēja vairs iekšā iet. Tīrais posts! Te kādu dienu mājās ienāca lāču dīdītājs ar saviem lāčiem un lūdzis saimniekam naktsmājas. Saimnieks teicis: "Tev jau nu es
Fails0012-Uzinu-pamatskola-2-0057
Atšifrēt tekstu
KruojumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaŪziņu pamatskolas vākums
Atslāgvuordi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.