Mārtiņš Bērziņš

Biļde
Vuords
Mārtiņš Bērziņš
Personiskuo informaceja
Mārtiņš Bērziņš brīvajā laikā ļoti daudz fotografējis - gan personas, gan dažādas etnogrāfiskas ainas (daudz foto glabājas Limbažu novada muzejā). Viņš arī zīmējis.
Līdz sirmam vecumam bijis baznīcas ērģelnieks, savā laikā dziedājis Umurgas dziedāšanas biedrības korī (1925. gadā Dziesmu svētkos Rīgā viņš ir šī kora bass). Mīlējis pīt grozus un krēslus. Dzīvodams Krievijā, kopis bites.
Viņš vienmēr bijis sabiedriski aktīvs, piemēram, kopā ar saviem skolēniem vācis ziedojumus Brīvības pieminekļa celšanai, par ko saņēmis valdības apbalvojumu.
Īpaši jāatzīmē Mārtiņa Bērziņa folkloras vākums, ko viņš nodevis Latviešu folkloras krātuvei laikā no 1927. līdz 1947. gadam. Kolekcijā [LFK 556] ir 14 057 vienības. Kolekcijā bez Umurgas novada folkloras ir arī īsāki vai garāki vēstījumi par Umurgas skolu vēsturi, luterāņu draudzes vēsturi, kora vēsturi, hernhūtiešu kustības atbalsīm Umurgā utml. Kolekciju papildina M. Bērziņa sarakste ar krātuves darbiniekiem.
Citātu galerija
Laikabiedru atmiņās viņš palicis kā atsaucīgs cilvēks, dzīves baudītājs, fotomākslinieks, mākslinieks autodidakts, tautas garamantu vācējs, ļoti izglītots cilvēks ar plašu redzes lokusavā darba nozarē. (T. Apinis Limbažu rajona laikraksta Auseklis 2004. g. 26. II)
Profesionaluo darbeiba
Mācījies Umurgas draudzes skolā, Limbažu pilsētas skolā. 1895. gadā Limbažos nokārto eksāmenu, kas dod tiesības strādāt par skolotāju pagastu pamatskolās. Pastrādājis vairākās Ziemeļvidzemes skolās, 1903. gadā dodas uz Krieviju, kur dažādās vietās Pjatigorskas apkaimē strādā par skolotāju. Latvijā atgriežas 1921. gadā.
Strādā Umurgas draudzes skolā, pēc tam Umurgas pagasta skolā, no 1926. gada ir šīs skolas pārzinis.
Pensijā aiziet 1936. gadā. Tad arī pārceļas uz dzīvi Limbažos.
Dzimšanas vieta01.05.1874
Umurga
Umurga, Umurgas pagasts, Limbažu novads
DzīvesvietaUmurga
Umurga, Umurgas pagasts, Limbažu novads

1903–1921 (Datums nav precizs)
Krievija
Russia
Miršanas vieta1950
Limbaži
Limbaži, Limbažu novads
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
#VītaDatumsTipsVietas tipsTeksta fragments
   
1Umurga
(Umurga, Umurgas pagasts, Limbažu novads)
01.05.1874Dzimšanas vietaCiems
2Krievija
(Russia)
1903 - 1921DzīvesvietaValsts
3Umurga
(Umurga, Umurgas pagasts, Limbažu novads)
(Nav nūruodeits)DzīvesvietaCiems
4Limbaži
(Limbaži, Limbažu novads)
1950Miršanas vietaPilsēta

:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija

:Nav norādīta kategorija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.