#LIT-4-8

Nūsaukums
8. Klintis
Vīneibys Nr.
8
Volūdys
Latviešu valoda
Pierakstīšanas laiks un vieta
10.10.2010, Gotlande
Gotland, Sweden
Atslāgvuordi
Attaiseit

Atradu klintis, izrādās tomēr dabas, ne cilvēku roku plēstas. Augstākas par lapegļu galotnēm. Noaugušas ķērpjiem, ērkšķiem. Kadiķu lērums. Ar sazilējušiem ogu ķekariem. Tādiem matēti violetīgiem un, likās, pat sulīgiem, kaut gan garšoja, saprotams, pēc kadiķa. Tad vēl visādi citādi ērkšķu augi. Un mežrozes saldas, saldas. Kāpelēdama izbiedēju savus piecdesmit sīkus putnus. Līdz gājputnes zoses vaidēdamas aiztriecās uz Latvijas pusi.

Un atkal drupas. Svētā Jura. Šoreiz ārpus cietokšņa mūriem. Majestātiskas, bet vienkāršākas, ne tik greznas. Blakus kastanis, vecs, līks, kastaņežiem pilnie zari paijā zemi. Baznīcu drupām apkārt staigājot man ienāk prātā, ja reiz Dievs uzcels mirušos no balojošiem, plikiem kauliem, kā tas jau reiz bijis, tad, iespējams, arī šīs baznīcas.

Bet es esmu baigais bauris un mežonis. Jo man nāk raudiens. Kad zvana katedrāle, saucot uz sestdienas vakara dievkalpojumu. Šoreiz, liekas, ka cilvēks, ne mehānisms, zvanīja un aicināja. Un kad es redzu mozaīkas, tad ar’ jāraud. Jo es jau sen tādas meklējusi. Ne Budapeštā, ne Londonā, ne Briselē tādas neredzēju. Nekāda sižeta. Ne baložu, ne aitu, ne puķu, nekā. Tikai ornoments, tikai krāsa, tikai laukums pret laukumu, katrā logā savā tonī un noskaņā, bet askētismā vienots. Deg uz baznīcas pelēkās klintsakmens miesas. Vakara saule iespīd un spēlējas. Sārtas uguntiņas lāso uz pelēkā. Tik dzīvi. Tik skaisti, ka liekas, tā dzīvē nenotiek. Pelēkais klintsakmens kļūst telpisks. Rozetes puķe stāsta par sauli. Un man liekas, ka esmu kaleideskopā iekšā. Dievs pagriezīs un – „klikt” tā jau būs viena diena. Cilvēka diena Dieva sekundes tikšķī.

Visbijas ainava

pelēkais sarkst no vilnīšu jumta un ēna grimst zeltītā putnā
lūpas mācās no baznīcu akmens zelēt klusuma klonu
drumstala kovārņa knābī kurš skūpstījis Pestītāju
un gaisma blāķiem un asleņķa švīkstiem pret jumu
pret faktūru klintī un šūpaiņiem zīdaiņiem
kas piedzimst aizbraucot laivai
buru sviež palodzes marmorā
klājienā kliedzoši baltā

09.10.2010

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.
#VītaDatumsTipsVietas tips
  
1Svētā Jura baznīca
(Munkstigen, Bingeby, Visby, Gotlands kommun, Gotlands län, 621 84, Sverige)
(Nav nūruodeits)Tekstā minēta vietaBaznīca
2Budapešta
(Budapest, Central Hungary, Hungary)
(Nav nūruodeits)Tekstā minēta vietaPilsēta
3Londona
(London, Greater London, United Kingdom)
(Nav nūruodeits)Tekstā minēta vietaPilsēta
4Brisele
(Brussels, Belgium)
(Nav nūruodeits)Tekstā minēta vietaPilsēta
5Visbija
(Visby, Gotland, Sweden)
(Nav nūruodeits)Tekstā minēta vietaPilsēta
6Gotlande
(Gotland, Sweden)
10.10.2010Pierakstīšanas laiks un vietaSala

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.