Ak26-Alvila-Kalniesa-dienasgramata-05-0091
Šifravolcalmane
Atlikta
Patvirtintas
Taisytas2021-09-15 00:05:24
Šifravimas176.
ka vakar ar sirdstrieku miris prof. J.Kupcis.-
M. bija kara slimnīcā pie Dievkociņa. Tam smags gara stāvoklis. Bija arī pie Brieža. Tas tagad mājā, bijis gan labāk, bet nu esot bijis atkal jauns žults izplūdums. Operēt nevarot sirds vājuma dēļ. Esot pavisam nosirmojis.
1.V.36.
Jau vakar nakti bija silts, silts bija arī vakar, kaut saule nebija visai spoža. Šorīt lija, līst pa druskai arī tagad dienu. Viss zaļo un zeļ. Mans draugs bērziņš ar smalkajiem zariņiem jau vakar bija paplaucis, šorīt jau pavisam zaļš. Plaukst pie žoga arī kļavi. Zāles laukumi skaisti zaļi. Patiesi jauks 1.maijs.- Šogad pirmā maija vairs nesvin, nav arī trokšņaino gājienu.
Nobeidzu Mžvd. ļaužu II.d. vārdus.
Šās dienas ''J.Z.'' vēstī, ka miris Pauls Vītoliņš , dz. 1858.g., ko redzēju valodn. sēdēs, sevišķi pēdējā laikā, kad es vēl pr.2 g. tur piedalījos. Viņš reprezentēja Vestienu.
2.V.36.
Laiks ne visai saulains, tomēr silts diezgan. Sēdēju sienmalē. Lasīju Zariņa Dārza māju.- Guļu labi, sapņoju ar', bet neatminos. Žuļi bija nogājuši uz kino.- Klausījos radio.
3.V.36.
Vakar vakarā mazajam Edvīnam svinēja dzimšanas dienu, kas gan pagāja jau 29.IV. Puisis jau veselu gadu vecs. Jānis ar Annu neatlaidās, kamēs mēs ar m. ar' nogājām. Palikām pie viņiem līdz p.12, kad pārnāca Žuļi no kino. Nebiju vēl bijis sētnieka dzīvoklī. Pavadījām vakaru patīkami.
Doņītis šodien bija Lielupē (Buļļos) pie bijušās
177.
darba biedres Dambja kdzes. Diena gan bija pēc pusdienas saulaina, bet vējaina.- Šodien nobeidzu izrakstīt Mžv. ļ. 1.d. vārdus. Būs jādabū vēl daži citi raksti, varbūt Sārtu, arī Baltā grāmata.-
4.V.36.
Sēdēju laukā. Bija atnācis Ūdris. Parakstīja 2 vekseļus. Bija vēstule no Liepājas. Ejot labi. Musīšam slēgta skola no 1.-10.V. šarlaka dēļ.- Arī m. šodien sāp sirds. Visu laiku bija tik labi, pat 6g. neesot jutusies tik labi.- Vīcupa Ilga (Annas māsa) saslimusi ar masalām. Būs slims arī mazais Edvīns.
Vakar vakarā man apgulstoties iebrauca Lielauces Livija dažādās darīšanās.-
Es visu laiku biju jutis līdzi abesiņiem un priecājies par itaļu neveiksmēm abesiņu un itaļu karā. Bet ko lai dara pārspēkam techniskajā ziņā- abesiņi uzvarēti, tie jau pie Adisabātas vārtiem. Un šās dienas avīzes stāsta, ka negus Haite Selasič aizbēdzis no savas valsts, uzkāpis uz angļu kara kuģa. Tā tad Abesinijas lieta zaudēta un pagalam.-
Izlasīju ''Dārza māju''. Nekādu savādu vārdu tur nebija, kā biju iedomājies. Bet ''D.m.'' atstāj smagu, tādu nenoteiktu iespaidu- galu galā Marta paliek nenoskaidrota persona- nevar izprast, kas beidzot viņa bijusi.
Sestdienas vakarā, esot pie Bīdeļiem, Annas māsa Elza stāstīja, ka bijusi pa Lieldienām Klāvanos pie savējiem. Tie stāstījuši, ka Gaigalavas saimniecības lietas stāvot pavisam vāji: strādnieku neesot- ne graudnieka, ne rentnieka- neesot arī sēklas. Diezin vai varēs izturēt? Vai Jānis ilgi varēs pabalstīt? Jānis gan laikam no aprīļa beigām Madonā. Tā vismaz beidzamo reiz te būdams stāstīja.
No rīta Doņītim būs jāiet atkal uz bibliotēku, jo citādi esmu pazudis- nav ko darīt.Šifruoti tekstą
KrājumsAutobiography Collection
KolekcijaDiaries of Alvils Kalnietis (Klēbahs)
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.