0116-Rencenu-pamatskola-01-0015
ŠifravoMaigaJankevica
AtliktaTaip
PatvirtintasTaip
Taisytas2021-09-28 16:37:10
Šifravimasto citiem puišiem viņš gājis atkal uz kapsētu un iespraudis krustu. Nemanot puisis iespraudis arī manteļa stūri. Celoties augšā puisis domaja kā mironis velk vinu nobijies un uz vietas nomiris.
Dzirdēta Rencēnu pagasta Ķurnos 1922. gada vasarā. Stāstītais [Stāstītājs] K. Skrastiņš

25

3. Variants
Kāds puisis saderējis uz stopa degvina ka viņš aiziešot ap pusnakti uz miroņ kambari [miroņkambari] un tur kādā zārkā [iesitīšot] naglu. Otrā naktī tūliņ ap divpadsmitiem devies uz miron kambaru [miroņkambari] un sācis sist naglu zarkā. Aiz neuzmanības viņš bija iesitis mantela stūri. Aiz bailēm puisis uz vietas nomiris.
Dzirdēta Rencenu pagasta Dukurmuižā Stāstītais [Stāstītājs] K. Liepiņš

26

4. Bijis setdienas vakars visi bijuši noperušies tikai palicis kāds vecitis. Pulkstens varējis būt apmeram 12 kad vecītis sacis mazgāties. Te viņš uz krasns augšas redzējis velnu kuŗš izskatījies šāds: melns ar īsiem radziniem un spožām acīm. Vecītis paķēris savu ūdens spaini un to metis velnam pa galvu nezinadams vai trāpa vai netrāpa. Pēc tam tiko [tikko] vecās kājas izturējušas devies ua māju.
Dzirdēta Rencēnu pagasta Auniņa māja 1923. gada rudenī. Stāstītais [Stāstītājs] J. Bērziņš
Šifruoti tekstą
KrājumsLatvių tautosakos archyvas
KolekcijaCollection of Rencēni Primary School
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.