Marija Ēķe

Vardas
Marija Ēķe
Dzimtais vārds
Krūze
Personiska informācija
Fotogrāfijā ar Valkas darba veterānu kori - 1. rindā no kreisās puses piektā. Tēvs Vilis bijis brūžpuisis, kalps muižā, vectēvs Jānis Krūze – kalējs. Interesanta ir viņas mātes Annas izcelsme. Annas māte Lote Aselbauma kā bāra bērns augusi muižā, palīdzējusi virtuvē u.c. Viņas vecvecāki nākuši no Dānijas, bijuši dārznieki muižā. Anna izprecināta Ādamam Tiltiņam, pūrā uzdāvināta māja. Pirmā pasaules kara laikā ģimene devusies bēgļu gaitās uz Vidzemi, kur Marija pavadījusi visu turpmāko dzīvi (vienmēr teikusi, ka nožēlo to, jo kurzemnieki ir pilnīgi citādi). Marija 18 gadu vecumā iepazinusies ar savu nākamo vīru Leonhardu Ēķi, kurš bijis 22 gadus par viņu vecāks – tirgotājs un namīpašnieks Valkā. Marija beigusi Feldmaņa kursus Rīgā, kur apguvusi mājturību. Bijusi aizsardze. Aktīvi darbojusies Latvijas Sieviešu Nacionālajā līgā. Atvērusi ēdināšanas veikalu. Ļoti labi gatavojusi, pratusi rokdarbus. Pēc Otrā pasaules strādājusi putnu fermā, gatavojusi kolhoza talciniekiem ēst.
Visu mūžu dziedājusi un dejojusi. Paticis kopt ziedus, īpaši mīlējusi lilijas. Līdz pat mūža galam labi pratusi uzpucēties, vienmēr ar krellītēm vai kāda brošiņa, saktiņa piesprausta. Izaudzinājusi divus bērnus – meitu Brigitu un dēlu Helmutu. Marija ir dzejnieces Velgas Kriles vecmāmiņa. Kas zina – varbūt dziedāšanas gēnu no savas vecvecmāmiņas pārmantojusi dziedātāja Ginta Krievkalna?!

Par Marijas dzīvi stāstījusi meita Brigita (dzimusi 1924. gadā) un mazmeita Antra.
Informāciju sagatavojusi Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana Čākure.
Birth time/place23.07.1899
Place/time of death00.01.1996

Kartes leģenda

#VietaDataTipasVietas tips
  
Nėra užklausą atitinkančių įrašų.

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.