Antons Ševeļs

Vardas
Antons Ševeļs
Papildu vārdi
Ontons Ševeļs
Nodarbes
Personiska informācija
Vecāki no Dricānu ciema, atbraukuši uz Sibīriju 1907. gadā. Tēvs Jāzeps Latgalē visu mūžu bijis strādnieks, bijis maz zemes, un tā pati – neauglīga un akmeņaina, tāpēc uzreiz pēc kāzām vecāki pārcēlušies uz Sibīriju. Uz Saharnojes ciemu pārcēlušies 1919. gadā, uzreiz pēc tā dibināšanās. Četras klases beidzis Začulimkā.
Savulaik viņu ģimenē pasūtījuši latgaliešu avīzi „Taisneiba”, tāpēc Ontons prot lasīt latgaliski.
Izveidojuši savu saimniecību ar diviem zirgiem un trim govīm.
Bijis II pasaules karā, kā rezultātā kļuvis par invalīdu. Viņš ir vienīgais Otrā pasaules kara veterāns visā Boļšujulujas rajonā, saņēmis apbalvojumus par to. Labprāt kavējas atmiņās par pārdzīvoto, stāsta, kā izbēdzis no gūsta.
Precējies ar latgalieti Anastasiju, sieva arī dzimusi 1918. gadā, sievas meitas uzvārds – Latkovska.
Neskatoties uz cienījamo vecumu, labi atceras agrākos gadus, sādžu izvietojumu, tuvākos un tālākos kaimiņus, dažādus notikumus. Zina stāstīt, ka latgalieši devuši tuvējiem objektiem savus nosaukumus, galvenokārt pēc to īpašnieka vārda. Labi atceras arī kaimiņu ciematu Maļinovku, kurā dzīvojuši latgalieši, tagad šī ciema vairs nav.
Ir divi dēli – Staņislavs un Anatolijs. Vienam divi bērni, vecākajam dēlam – neviena, tikai pieņemtie. Dzīvo kopā ar meitu Lidiju Zajacu. Saglabājis reliģisko pārliecību, piedalās misēs, ko vada mācītāji no Ačinskas vienreiz mēnesī.
Birth time/place1918
ResidenceSaharnoje
Sakharnoye, Birilyussky District, Krasnoyarsk Krai, Russia

Kartes leģendaRodomi rezultatai 1-11.
#VietaDataTipasVietas tips
  
1Saharnoje
(Sakharnoye, Birilyussky District, Krasnoyarsk Krai, Russia)
(Nav norādīts)ResidenceVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.