debesu un buramvārdu grāmata

Buramvārdu grāmatas/ burtnīcas – buramvārdu un tautas medicīnas apkopojumi, kas funkcionējuši un izplatījušies rokrakstos.

Debesu grāmatas ir nelielas, kabatas formāta pašdarinātas grāmatiņas vai burtnīcas, kas izplatītas galvenokārt rokrakstos. Saturā vispirms tiek norādīts par šīs grāmatas dievišķo izcelsmi – to eņģelis Miķelis nonesis no debesīm/ tā nolaidusies vai sūtīta no debesīm; tad aizrādījumi par svētdienu svētīšanu; grēku nožēlošanu u. c. baušļiem līdzīgu normu ievērošanu. Seko vēstījums par grāmatas spēju glābt no nelaimēm – uguns grēka, slimībām, apturēt asiņošanu utt., kā arī ir norādītas laimīgās un nelaimīgās dienas (dienu un datumu uzskaitījums var būt arī grāmatas sākumā). Tad seko "stāsti" par 12 jūdu ciltīm un kā tās noziegušās pret Jēzu. Debesu grāmatas vai to fragmenti LFK materiālos var būt gan kā atsevišķas grāmatiņas, gan arī ar vairāk vai mazāk izvērstu saturu rodamas iesūtīto buramvārdu krājumos. Izdalāmas Londonas, Erceņģeļa Miķeļa, Kārļa Lielā, Gordradija, Gendija, Ģenerāļa Skoboļeva grāmata u.c.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.