1389-11-06
AtšifrējaIeva Tihovska
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2016-02-14 00:46:15
Atšifrējumsne tīri čhaj man zahaja peskīri jek jakhasa dikhibnasa te jeke laveke rakirbnasa te tik pe sava našti uže dav man goli atamanoske te našti zarikiravman kokoro preču lake jake me miluma menapinčkirdžom ne isom latir pšelīno jake so isis javvav te mangav tutir tirja čhā, mange romnake te ja me la nadolava togi me našti džīdo jačhav, vašo dova mangas tut jake sir me oščo jake nasom manušēs mangi; mīro dād mangava tut de man tīrja čha kon mo džīben rakhela te ane bida hoķņakirla.
Džadžos dasaj lava šunindoi rozboiņikenge atamanotir ando signuma nahalija so melel kērel sobi rozboiņikendir virkhelpes te peskirja čha, jo rom mānušane ratendir butir darla džīben lell, sir Judos baličane masestir. Džadžos rakir

Bet tava meita mani sagrāuza ar savu vienu ac [acs] uzmetienu un ar vārdu izrunu un redzi es vairs nevaru saukties par laupitāju vadoni un nespēju valdīt sevi un karot pret viņas es līdz šim mīlestību neesmu pazinis bet tagad esmu uzvārēts no vinas, un par to es tevi ta lūdzu ka vel līdz šim neesmu cilvēku lūdzis: mīļais tēvs es lūdzu tevi dodi man tavu meitu kas manu dzīvību sārga un nelaimē mani ieprieciena.
Čigānu virsnieks tādus vārdus dzirdējis nezināja ko iesākt un ka lai savu meitu un pats sevi izsārgātu no laupitāju rokām.

122

Čigāniem no senu seniem gadiem ir iesakņojies paradums savas meitas nedot pie cittautiešiem.

123

Čigāniem tāds ir no sabiedrības izstumts kas dzīvību atņem cilvēkam un izdara lielus noziegumus
Fails1389-11-06
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaJāņa Leimaņa čigānu folkloras vākums
Atslēgvārdi
Vienības#LFK-1389-121
#LFK-1389-122
#LFK-1389-123

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.