0011-Pilskalnes-pamatskola-0027
AtšifrējaEmis
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2016-05-15 22:08:16
Atšifrējums

29,1-5

Pasaka.
Ka braucis kācs cilvēks no pilsētas, Par mežu un atradis mazu āzīti cela malā sasietu. Vines panēma āzīti, un ielika ratos un veda. Vineš saka, iz āzīti kas tevi tā saseja var būt dzērāji. Vins glaudija un teica laps āzīts kātik pagludija un saka laps ta azīts izkāris mēli saka pakaļ cilvēka lāps lāps, kātik cilvēks pasak tā azs arī, āzītis izkāris mēli saka laps un ko tālāk runā un tā lielāks azītis taisā Azītis cilvēkam jau baili palika vinš Grib grūst āzīti laukā no ratiem bet Āzītis turās pretim jau cilvēkam sāka mati celties gaisā no bailēm vienā reizē kā grūd tā i izgrūda. Kā izgrūda un pabruca tālāk tā pērkūnis nospēra.

29,6

Nostāscs.
Ka vienās mājās dzīvojuši Viena bāba meitene un viena No radiem. Tas kur no Radiem, bijis burvis. Burvis nomirs gulējis jau iz dēliem [dēļiem] otru dienu jau. Tā meitene sēdējuša pie galda un lasījuša grāmat tā vecene gulējuse uz krāsnes. Viniem bijis liels un briesmi sirdīks sunis, tas sunis gulējis uz (tiek pārnests uz otru lapu)
Atšifrēt tekstu
KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaPilskalnes pamatskolas vākums
Atslēgvārdi

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.