KrājumsLatviešu folkloras krātuve
KolekcijaKarvas pamatskolas vākums
Atslēgvārdi
Vienības#LFK-7-2-2
#LFK-7-2-3
#LFK-7-3-4
#LFK-7-3-5
Atšifrēja IneseLU
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots 2015-12-10 13:59:18
Atšifrējums

2, 2

Bērnu purvs.
Netalu no Sūnekļa kalna nogāzes malā, atrodās liels mārks. Ap viņu atrodās viss apkārt purvs. Purvā aug nelielas priedites. Stāsta, kā šai purva dzirdot bērna raudašanu. Tas esot cēlies no tam, kā viena māte savu mazo bērniņu tajā esot noslīcinajusi. Viņa piesējuse bērnam akmeni pie kakla un ielaidusi mārkā. Bet striķis sapuvis un pārtrucis. Bērns pacēlies virss udens. Kad to bērniņu atraduši un aprakuši, no tas reizes vairs nedzird bērnu raudot. No ta purvs ari dabujis savu nosaukumu. (E. Lācs) [Elvira Lācis]. IV 
1922 g.

2, 3

Annes puriņš.
Starp kalniem Rezaka muižu Klunkstiem un Mikiem atrodās viens neliels purvs, viņā spokojoties. Agrakos laikos, kad cilveki gājuši cauri, tad taī vietā, kur brauc pāri grāvim, no tilta apakšas nācis laukā kā uguns dēlis, ejot cilvekam pa priekšu. Viņš ejot pa galu pāri mezdamies. Un kad ejot cauri purvam tad nevarot cauri iziet kamēr pēcpusnakts. (Valija Kļaviņš) IV nod. 1922 g.

3, 4

Teika par Kaktiņu uzkalniņu.
Kaktiņu zemē ir mazs uzkalniņš. Tur esot viens žīds nositis krievu, un tagad tas naktīs spokujoties [spokojoties], pa to uzkalniņu. (Marta Steinārts) IV nod. 1922 g.

3, 5

Vilku purvs, pie Meisteriem.
Ir neliels purvs. Stāsta kā viņā agrāk esot spokojušies spoki. Viņā ari esot raganas

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.