Jāņa Grestes vēstule (pirmā daļa)

Jāņa Grestes vēstule (pirmā daļa)

Komentēt

NosaukumsJāņa Grestes vēstule (pirmā daļa)
VeidsFoto
Nr.32
KolekcijaLiteratura.lv personu rokraksti
ParakstsSkolotāja un literāta Jāņa Grestes (1876–1951) vēstule Piltenes skolas pasniedzējiem 1926. gada 10. oktobrī saistībā ar priekšlasījumu par rakstnieku Rūdolfu Blaumani (1863–1908).
Vēstule Rakstniecības un mūzikas muzeja krājumā, RTMM 723608.

Teksta atšifrējums:
2. (centrā)

Vai telpas būs dekorētas puķēm, zaļumiem?
Ja es būtu, tad lūgtu sekošu iekārtu:
[attēlots telpas izkārtojums]
Vai ar tāfeli noklāt ar baltu papīru jeb palagu? Tāpat galdu. Ap tāfelēm zaļumus. Arī Bl. portreju zaļumos. Materiālu tāfelēm un vienam galdam es nestu. Derētu sameklēt visus Bl rakstus, kas tur dabūjami. – Vēl kaut kas. Jūs tak nelaidīsat bērnus zem 12–13 gadiem? Vai ne? Tie traucē dažreiz un galīgi posta “stimmungu”. Pietiks. –
Gaidīšu vēlreiz Jūsu vēstuli ar sīkākām ziņām, kur, kā, kas? Sakot atklāti: Kāds ceļš uz Pilteni? Es jau pa rudeņiem kādreiz spļauju asinis un nu negribētos atkal asins spļaušanu iegūt. –
Vai ir tā iespējams, proti: 24/x plkst. 9 rītā repetīcija līdz 11 jeb 12? (Skatuve ar visiem [trīsreiz pasvītrots] piederumiem būs gatava?) Pēc tam starpbrīdis līdz plkst. 4 jeb 5. (visvēlākais plkst. 5. sākums). Precīzi.
Lūdzu Jūsu domas! Kas iespējams, kas ne. Ko var sagaidīt, ko ne. Gluži vaļsirdīgi. –
No sirds Jums novēlētu skaistu vakaru, bet-bet-to es zinu no piedzīvojumiem, tas prasa darbu, darbu un nopietnu iepriekšēju darbu. Man jāsaka, ka tālā [pasvītrots] provincē esmu redzējis skaistāku Blaum. Vakaru, kā še centrā. Cerēsim, ka pie Jums ar tā būs.

Rokraksta informāciju sagatavojusi Ruta Kurpniece.
Personas attēlāJānis Greste
Iekštelpas
Attēla radīšanas vieta26.10.1926
Jelgava
Jelgava
Krāsas
Atslēgvārdi

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Jelgava
(Jelgava)
26.10.1926Attēla radīšanas vietaPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.