Jezups Trasuns

Attēls
Vārds
Jezups Trasuns
Pseidonīms
Vasars
Saiknes
Francis Trasuns - Tēvabrālis
Personiska informācija
Dzimis zemnieku ģimenē. Franča Trasuna brāļadēls.
Profesionālā darbība
Darbojies Latviešu Pagaidu nacionālajā padomē, Latvijas Tautas padomē. Satversmes Sapulces un visu Saeimu deputāts. Atteicies no diviem viņam piedāvātajiem padomju valdības ministru portfeļiem 1940. gadā.
Trasuns bijis ne tikai izcils politiķis, bet arī talantīgs publicists. Publicējies dažādos periodiskajos izdevumos, visvairāk – paša rediģētajā laikrakstā "Jaunō Straume" (1921–1934). Rakstījis galvenokārt par Latgales un Latvijas politisko un kultūras dzīvi.

Mūža nogalē sarakstītais apcerējums "No Latgales attīstības vēstures" daļēji publicēts trimdas latgaliešu izdevumā "Acta Latgalica" (1976, 6). Vairāki desmiti lirisku dzejoļu palikuši rokrakstā.
Dzimšanas vieta19.01.1898
Dzīvesvieta1918
1918. gadā no Krievijas atgriezies Latvijā

1956
No izsūtījuma atgriezies Latvijā, dzīvojis Rīgā
Izglītojies

Beidzis Ivanovovozņesenskas reālskolu


Iestājies Pēterburgas Ceļu inženieru institūtā, taču studijas pārtrauca 1. pasaules karš


Mācījies karaskolās Petrogradā (šodien – Sanktpēterburga)


Beidzis Rēzeknes Tirdzniecības skolu

Latvijas Universitāte
Studējis tautsaimniecību
Darbavieta1921–1934
Laikraksts "Jaunō Straume"
Redaktors

07.10.1922–03.10.1925
Latvijas Republikas Saeima
I Saeimas deputāts, Latgales darba partija

03.10.1925–06.10.1928
Latvijas Republikas Saeima
II Saeimas deputāts, Progresīvā tautas apvienība

06.10.1928–03.10.1931
Latvijas Republikas Saeima
III Saeimas deputāts, Progresīvā tautas apvienība

08.10.1931–15.05.1934
Latvijas Republikas Saeima
IV Saeimas deputāts, Progresīvā apvienība

1956

Pēc atgriešanās Latvijā strādājis par kancelejas darbinieku dažādās iestādēs, tostarp rēķinvedi dzelzceļa uzņēmumā.

Dalība organizācijāsLatviešu Pagaidu Nacionālā padome

Centrālā kooperatīva "Latgales lauksaimnieks" valdes loceklis

Akciju sabiedrības "Laima" valdes loceklis

Rēzeknes latviešu biedrība
Biedrības dibinātājs

11.11.1918–09.04.1920
Latvijas Tautas padome

Bijis jaunākais Tautas padomes loceklis Latgaliešu frakcijā


18.04.1920–07.11.1922
Latvijas Satversmes sapulce
Satversmes sapulces deputāts, Latgales darba partija

1923
Latvijas bankas padomes loceklis
Dienests1918–1919
Dienējis Latvijas armijā celtniecības daļā, 1919. gadā demobilizējies
Deportē14.06.1941

Deportēts kopā ar ģimeni. Izsūtījuma vieta nav zināma. Pēc 15 gadiem atgriezies Latvijā.

Miršanas vieta27.06.1978
Apglabāts
Piemiņas vietas1979

Kapa vietā uzstādīts M. Zaura darināts piemineklis

Apbalvojumi
1926
Triju Zvaigžņu ordenis
IV šķira
Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks ar 1926. gada 16. novembra lēmumu.
#VietaDatumsKategorijaVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
Nekas netika atrasts.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.