Alise Danovska

Vārds
Alise Danovska
Nodarbes
Citātu galerija

Par lomu izrādē "Kaija"

"Alises Danovskas Ņina ir brīnišķīga (bet ar raksturiņu) meitene, kas savā bērnišķībā un vēlmē ātrāk pieaugt iekuļas attiecībās ar statusa ziņā pieaugušo, taču emocionālās attīstības līmenī infantilo Arkadinas mīluli Trigorinu, kurš piedzīvo klasisku pusmūža krīzi. Danovskas Ņina, ceturtajā cēlienā atgriezusies Sorina muižā, ir pāragri un mākslīgi pieaugusi. Zem platīnblondās karē parūkas paslēpusi savus skaistos matus un iežmiegusies melni sarkanā tērpā, viņa nervozi gremo košļājamo gumiju, un liekas, ka provinces aktrises nodarbe ir tikai piesegs, jo šāda Ņina vairāk izskatās pēc narkomānes prostitūtas. Vizuālais kontrasts starp gaišo, maigo, bērnišķīgo Ņinu iepriekšējos cēlienos un šo lellīgi nocietināto būtni ir milzīgs. Ir nepārprotami skaidrs, ka izpostīta – notrulināta – ir arī viņas iekšējā pasaule. Taču Ņina ir atradusi kādu nožēlojamu, tomēr iespējamu vietu skarbajā dzīves/cirka pasaulē. Un kā uzvilkts mehānisms Ņina tajā, visticamāk, eksistēs tikām, kamēr pārdozēs narkotikas, viņu nositīs suteners vai kāds klients."

Uzula-Petrovska, Maija. Trepļeva vai Seņkova nežēlīgais cirks. Kroders.lv, 01.02.2017.


Par lomu izrādē "Tumsas vara"

"Alise Danovska, Kultūras akadēmijas studente, Aņutkas lomā ir gluži vai apbrīnojama – tik konkrētas ir viņas reakcijas, tik patiesas runas intonācijas, tik pārliecinoša nevainīga, pasaulei atvērta bērna nobriešana caur bailēm un šausmām par garīgu personību. Mitriča un Aņutkas nakts saruna arī vizuāli iemanto simbolisku dabu: Mitričs pavēl meitenei apklust, aizmigt, bet viņa atkal un atkal pieceļas no lupatu kaudzes, vājajā gaismā atskan viņas dzidri skanīgā balss. It kā nodzēsta svece iedegtos. It kā dzīva sirdsapziņa tomēr nebūtu apklusināma. Var jau Aņutku uztvert arī kā Mitriča iekšējo balsi, ko tas nesekmīgi pūlas nomākt."

Radzobe, Silvija. Izrāde par varas tumsu. Kroders.lv, 17.09.2014.
Profesionālā darbība

Lomas teātra iestudējumos

2018: Eliška. Pāvels Kohouts "Mīlestības testaments". Režisors Varis Brasla. Valmieras Drāmas teātris.
2018: Trīne, Anna. Justīne Kļava "Vidzemnieki" (pēc Rūdolfa Blaumaņa darbu motīviem). Režisore Indra Roga. Valmieras Drāmas teātris.
2017: Matilde, Līziņa. Rūdolfs Blaumanis "Pazudušais dēls". Režisors Reinis Suhanovs. Valmieras Drāmas teātris.
2017: Dafne. Naomi Iizuka "Labie bērni". Režisors Reinis Suhanovs. Valmieras Drāmas teātris.
2017: Marija Putniņš Netīrā, Kira, ķēve Tromsa. Inga Ābele "Klūgu mūks". Režisore Indra Roga. Latvijas Nacionālais teātris.
2017: Ņina Zarečnaja. Antons Čehovs "Kaija". Režisors Elmārs Seņkovs. Latvijas Nacionālais teātris.
2016: Edvards IV. Viljams Šekspīrs "Ričards III". Režisors Dāvids Džovanzana. Latvijas Kultūras akadēmijas Teātra māja "Zirgu pasts".
2016: Laumiņa, Amatnieks. Viljams Šekspīrs "Sapnis vasaras naktī". Režisors Elmārs Seņkovs. Aktierkursa diplomdarbs. Latvijas Nacionālais teātris.
2016: Meitene, Sieviete. Nikolajs Erdmans "Finita la comedia!". Režisors Aleksandrs Morfovs. Dailes teātris (2012. gada iestudējums).
2016: Hedviga. Henriks Ibsens "Mežapīle". Režisors Elmārs Seņkovs. Latvijas Nacionālais teātris.
2014: Aņutka. Ļevs Tolstojs "Tumsas vara". Režisors Gatis Šmits. Jaunais Rīgas teātris.


Lomas kino un TV

2016: Biruta. "Zvaigžņotās debesis". Īsfilma. Režisors Konstantīns Ņedošivins. Latvijas Kultūras akadēmija.Citi projekti un radošās aktivitātes

2016: Delartiskās komēdijas meistarklases pie režisora Dāvida Džovanzanas, Somija.
2015: Meistarklases pie režisora Dmitrija Krimova, Krievija.
2014: Meistarklases pie režisora Gilda Aleksas, Spēles teātris, Lietuva.


Dzimšanas vieta26.06.1993
Daugavpils
Daugavpils, Daugavpils novads
Izglītojies2012–2013
Rīgas Pantomīma

2013–2017
Latvijas Kultūras akadēmija
Bakalaura grāds dramatiskā teātra aktiera specialitātē.
Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tipsTeksta fragments
   
1Daugavpils
(Daugavpils, Daugavpils novads)
26.06.1993Dzimšanas vietaPilsēta

:Nav norādīta kategorija

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.