Florence

ID1293259
NosaukumsFlorence
VeidsPilsēta
AdreseFlorence, Tuscany, Italy
Platums43.76956040
Garums11.25581360
PrecizitāteKartēts precīzi
EksistējošsEksistējoša
Karte
Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.
#VārdsNodarbošanāsNotikuma laiksSaistījuma tipsApraksts
 
1Ellija fon Loudona
 • gleznotāja
 • publiciste
 • māksliniece
1890 - 1910Dzīvesvieta
2Zenta Mauriņa
 • tulkotāja
 • rakstniece
 • filoloģe
 • esejiste
1936Ceļojums

1936. gadā, Konstantīna Raudives aicināta, Zenta Mauriņa kopā ar māsu Helgu dodas uz Florenci, kur notiek viņas laulības ar Raudivi.
Pēc tam kopā ar Raudivi viņa dodas uz Romu, Venēciju, Šveici, Parīzi.

3Milda Paleviča
 • filozofe
 • estētiķe
00.01.1911Ceļojums
4Paolo Pantaleo
 • tulkotājs
 • atdzejotājs
Dzīvesvieta
5Konstantīns Raudive
 • rakstnieks
 • filozofs

1936
Dzīvesvieta
Ceļojums

Itālijā, galvenokārt Florencē un Romā, Raudive pavada aptuveni gadu. Šeit viņš bieži viesojas pie Latvijas sūtņa Arnolda Spekkes.

1936. gadā Florencē Konstantīns Raudive apprecas ar Zentu Mauriņu.


1936. gadā, Konstantīna Raudives aicināta, Zenta Mauriņa kopā ar māsu Helgu dodas uz Florenci. Šeit viņa saista savu dzīvi ar Raudivi.
Pēc tam abi dodas uz Romu, Venēciju, Šveici, Parīzi.
6Kārlis Sils
 • vēsturnieks
Dzīvesvieta
Tiek rādīti ieraksti 1-6 no 6.
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
#Nr.Pierakstīšanas laiksSaistījuma tipsTeksta fragments
   
1#LFK Ak-166-5328.02.2020Tekstā minēta vietaVienreiz nu ir tā, ka mēri Florencē nav grūti iztēloties
2#LFK Ak-166-8626.02.2020Tekstā minēta vietaKārlis Sils ir Florencē. Pirms dažām dienām viņam uzrakstīju.
3#LFK Ak-166-12418.03.2020Tekstā minēta vietaG. Āboliņa lasītā Dekamerona iespaidā nolēmu: ne tikai Florencē mēra laikā māju var rotāt ar ziediem, bet arī vīrusa laikā Rīgā.
4#LFK Ak-166-12722.04.2020
Tekstā minēta vieta
Atsvaidzinu zināšanas mākslas vēsturē un par Florenci., Daudz kas ir aizmirsies, bet nekas, tūlīt būšu sarakstījusi savas mazās kartiņas ar dažiem faktiem un stāstiem par Grieķiju, es noteikti atsvaidzināšu savas zināšanas par Bruneleski un Florenci., Īpaši patīk arī tādēļ, ka man agrāk nācās daudz rakstīt par Florenci, un īpaši par Bruneleski un pateicoties tam bija laiks, kad stāstot es varētu izvest kādu pastaigā pa Florenci bez mazākās piepūles., Labāk domāšu, kā nākamgad braukt uz Florenci, Grieķiju, cerams, pārcelto koncertu Dublinā un kaut kad kaut kā arī uz Latviju., Ņemot vērā, ka kanva ar Florences skatu ir novietota tieši pretī manai gultai un es to redzu, katru rītu mostoties , nav brīnums, ka par pirmo karantīnā lasāmo grāmatu , izvēlējos tieši Mediči karalieni., Sākumā es raku ārā visu par Titāniku, vēlāk es biju apsēsta ar Seno Ēģipti, tad Florenci., Un lai gan grāmatā pašu arhitektu piemin tikai pāris reizes, Katrīnas ilgas pēc Florences ir līdzīgas manai vēlmei turp doties.
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.
#NosaukumsPublicēšanas gadsSaistījuma tipsTeksta fragments
   
1Lida Erik1909Minēts tekstāViņas acis top lielas un spodras; viņa smejas un vaicā, ko es esot nodomājis nākotnē darīt. Saku, ka mans ceļš jau pa daļai apzīmēts; ir gan dažas lietas, no kurām grūti atteikties, - bet tagad daudz jāstrādā, lai nodrošinātu savu dzīvi un tiktu prom uz Florenci, Müncheni un Romu.
2Vērojumi un sapņojumi1920
Minēts tekstā
Mums jāpārkāpj vēl šķērsi dienvidus virzienā Apenīni, kas šķir mūs no Florences.;
Mēs teicām, ka Vīnē esam tikai caurbraucot, ka ceļosim vēl tālāk uz Itāliju, vispirms uz Florenci.
3Cor ardens1923Minēts tekstāNerunājot par manu specialitāti — mūziku, kurai es pati dzīvoju līdz, kurā esmu iekšā ar visu savu būtību, kādēļ, laikam, nevaru būt mierīga novērotāja, — divreiz savā mūžā es esmu izjutusi un apbrīnojusi cilvēka — radītāja spējas. Un ziniet kur? Gluži pretējās vietās: vienreiz Florencē, Mediču kapličā milzeņa Mikelandžello darbu priekšā — par to jūs pie manis nebrīnesaties, — otrreiz — otrreiz pilnīgi pretējā apkārtnē — kādas Pēterpils lielākās fabrikas elektrisko dzinējspēku mašīnu telpās.
4Grēcinieces1927Minēts tekstāDrēzdene ir kā radīta sapņošanai. Te, Elbes krastos ar zilgano kalnu līniju pie apvāršņa šķietas īsta ziemeļu Florence esam. Vecās baznīcas, cildeni pelēkās pilis un sabiedriskās celtnes ar tumšzaļās bronzas jumtiem jau ārēji piešķir pilsētai mākslinieciski izmeklētu izskatu.
Tiek rādīti ieraksti 1-4 no 4.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.