Franču literatūra Kurzemes hercogistē

FrLit
Franču literatūra Kurzemes hercogistē

LAPA IR IZSTRĀDES STADIJĀ

PAR KRĀJUMU

Krājums tapis projekta "Ģeotelpiskās informācijas digitāla vizualizācija un analīze: franču literatūras izplatība 18. gadsimta bibliotēkās Kurzemes hercogistē" ietvaros no 01.10.2018. līdz 30.09.2021. Atskats uz projekta norises gaitu skatāms šeit.

Krājuma izveides mērķis ir
1) izstrādāt 18. gadsimta bibliotēku Kurzemes hercogistē tiešsaistes datubāzi, kura apkopos informāciju par franču literatūras un valodas klātbūtni tajās, tādējādi padarot ērti pieejamu apkopoto informāciju un zināšanas pētnieku un interesentu sabiedrībai, tās varēs izmantot ne tikai starpdisciplināru zinātnisku pētījumu veikšanai, bet arī teritoriju resursu apzināšanai, plānošanai, jaunu tūrisma produktu attīstīšanai u.tml. vajadzībām;
2) izstrādāt digitālu franču literatūras vienību 18. gadsimta Latvijas teritorijas bibliotēkās avotu rādītāju, strukturēt apzināto informāciju kategorijās (pēc jomas, žanra, laikmeta, autora, izdošanas vietas un gada, u.c.) lai attiecīgo materiālu padarītu ērti pieejamu starptautiskajai kultūras studiju pētniecībai.

Krājums veidots divās valodās: Latviešu valodā un Franču valodā

Krājumā Franču literatūra Kurzemes hercogistē ietilpst divas kolekcijas:
1) Franču literatūra Kurzemes hercogistē;
2) Sagānas hercogienes bibliotēka.

Klasifikācija

 1. Personas
  1. Autori
  2. Tulkotāji
  3. Izdevēji
 2. Jomas
  1. ?
 3. Žanrs
 4. Laikmets
 5. Izdošanas vieta
 6. Izdošanas gads

Projektu līdzfinansē: Eiropas Reģionālās attīstības fonds darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā" 1.1.1.2. pasākuma "Pēcdoktorantūras pētniecības atbalsts" ietvaros.

Simona_logo.JPG


Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.