Par mums

LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta Latviešu folkloras krātuve (LFK) ir dibināta 1924. gadā, tā ir Latvijā senākais un lielākais folkloras vākšanas, uzglabāšanas, publicēšanas un izpētes centrs, kura pārziņā ir viens no Eiropas apjomīgākajiem folkloras arhīviem ar aptuveni 3 miljoniem folkloras vienību. 

LFK ir pētnieciska iestāde, kuras darbinieki, augsti kvalificēti folkloras pētnieki, vāc un pētī folkloru, gatavo zinātniskas publikācijas, veido publiski pieejamus informācijas un materiālu krājumus.

LFK arhīvā glabājas rokraksti, skaņu un video ieraksti, kā arī fotomateriāli, kas portretē folkloras teicējus un folkloras vākšanas vēsturi Latvijā. Arhīva materiāli dokumentē tautas dzīvesveidu, pasaules uztveri, vēsturi un valodu vairāku gadsimtu garumā. Viena no izcilākajām arhīva vērtībām ir Dainu skapis — Krišjāņa Barona izveidotā tautasdziesmu kartotēka, kas ietver "Latvju dainās" (1894–1915) publicēto tekstu oriģinālus. 2001. gadā Dainu skapis kā pasaules mēroga kultūras vērtība tika iekļauts UNESCO Pasaules atmiņas reģistrā. 

Vairāk informācijas LFK mājas lapā: lfk.lv.


Ainars Brūvelis - M. Sc., uzņēmējs, inženieris, beidzis Latvijas universitātes Fizikas matemātikas fakultāti; pēc studiju beigšanas papildinājis zināšanas tiesību zinātņu jomā LU Tiesību zinātņu fakultātē, kā arī valsts mēroga informācijas sistēmu projektu vadībā Kalifornijas universitātē (University of California, Irvine, Graduate School of management)

Vairāk kā 20 gadu pieredze uzņēmumu vadībā, lielu, valsts un starptautiskas nozīmes,  tiesiskās un ekonomiskās informācijas apstrādes sistēmu projektu vadībā. 

Autoru kolektīvā piedalījies virtuālā Dainu skapja www.dainuskapis.lv interneta versijas izstrādē un finansēšanā; brīvajā laikā kopā ar domu biedriem finansē, veido un papildina virtuālās enciklopēdijas nekropole.info, latvijaslaudis.lv u.c.

Saņēmis Latvijas Zinātņu akadēmijas un kompānijas Dati balvu un medaļu par nozīmīgu valsts informācijas sistēmu izstrādi (2002), autoru kolektīvā Kultūras ministrijas un aģentūras "Jaunie 3 brāļi" Gada balvu kultūrā (2005), valsts apbalvojumu - Uzņēmuma reģistra Goda zīmi (2012.g.) .

Vairāk informācijas - https://www.linkedin.com/in/ainarsbruvelis


SEED IT ir samērā jauns informācijas tehnoloģiju uzņēmums, bet to dibinājuši pieredzējuši informācijas tehnoloģiju speciālisti. Uzņēmums strādā pie vairākiem projektiem, no kuriem sabiedrībā pazīstamākais ir www.nekropole.info.