#LFK-116-25212

Nosaukums
Dravnieki cērp aitas
Vienības Nr.
25212
Organizācija
Valodas
Latviešu valoda
Dialekti
Vidus dialekts
Teicējs
Pierakstītājs
Pierakstīšanas laiks un vieta
1939, Rencēnmuiža
Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Valmieras novads
Atslēgvārdi
#LFK-116-25212
AtšifrējaSandis Laime
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2017-10-12 22:38:26
AtšifrējumsBamba tam un Ķelles Juka. Vēl tagad tas akmens ir redzams ezera galā.
Stāstījis Grāps.

25208

7). Vecam Kezīšu saimniekam 3 reiz sapņos rādījies pie Jaunās muižas aprakts zelta naudas skirts [šķirsts] un viņš viens aiciāts naktī rakt. Viņš aizgājis gan bet baidījies rakt.

25209

8). Bumburkalniņa kur tagad Cimermaņa kūts bijusi sena kapsēta, pašā kalniņā stāvējusi Krievu baznīca. Garām braucējiem tur pastāvīgi spokojies. Vecais Dremlelts esot to baznīcu redzējis. Speļģu Emīls tur rokot atradis cilvēka galvas kausus.
Stāstījis Grāps.

25210

9). Pie Jaunās muižas ir kāds kalniņš ko sauc par Raganu kalniņu. Kalniņu ieslēdz neliels mežš, Kalniņa vidū ir liels akmens ar plākanu šķeltu virsu. "Tur bieži pusdienas laikos dzirdama velēšanās", saka ka raganas tur velējoties. Kalniņam cauri ved ceļš. Cilvēki kam gadās nākt cauri tam mežam maldoties cauru nakti un nevarot izklūt āra. Tamā kalninā rakuši vecus nobeigušos zirgus.
Stāstījis Grāps

25211

10). Ķemeru Vības mājas saimnieks ejot gar rīju ieraudzījis ārdus degam. Paņēmis ūdeni un steidzies dzēst, bet uguns uzreiz nodzisusi. Rijā dzīvojuši kāda zila cūka, kas ienācējam kājās vien tinusies. Ja vajadzējis uguni kurt, tad nogāzusies krāns [krāsns] priekšā. Netāļu no rījas bijis kāds dīķis. Dīķa lejā bijusi bedre kur nogrimis naudas škirts [šķirsts]. Meita dīķa lejā ganīsi [ganījusi] govis un dancosi [dancojusi] ap bedri un teikusi naudas škirstī atveries, naudas skirstī atveries, es tev došu brāļa vērsi. Škirsts atvēries zelta naudas pilns. Viņa sniegusies ar roku pēc naudas un paskatījusies atpakal, un ieraudzijusi 2 vilkus pie vērsa. Viņa iekliegusies vilks, tad naudas skirsts aizcirties un roka palikusi skirstā. Skirsts atkal nogrimis.

25212

11). Agrāk dravnieki gājuši citu kūtīs aitām pakaušus cirpt. Viņi caur slēktām [slēgtām] durvīm iekluvuši kūtī un izcirpuši aitām pakaušus. Ar vilnu viņi bakstījuši bišu mājas un bites labi padevušās bet aitas ar laiku nobeigušās.
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Agrāk dravnieki gājuši citu kūtīs aitām pakaušus cirpt. Viņi caur slēgtām durvīm iekļuvuši kūtī un izcirpuši aitām pakaušus. Ar vilnu viņi bakstījuši bišu mājas un bites labi padevušās, bet aitas ar laiku nobeigušās.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rencēnmuiža
(Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
1939Pierakstīšanas laiks un vietaCiems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.