#LFK-116-99

Nosaukums oriģinālvalodā
Teika par Maizpeļkalnu
Nosaukums
Maispeļkalna mežsargs - ubags
Vienības Nr.
99
Organizācija
Valodas
Latviešu valoda
Dialekti
Vidus dialekts
Teicējs
Pierakstītājs
Iesūtīšanas datums
30.03.1926
Pierakstīšanas laiks un vieta
1926, Rencēnu pagasts
Rencēnu pagasts, Valmieras novads
Atslēgvārdi
#LFK-116-99
AtšifrējaRoberts
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2017-04-23 16:36:19
Atšifrējums

[116]
Jānis Čīka. Dukur-muižā. Rencēnu pagastā. V kl. skolnieks. 14 gadus vecs.

99

Teika par Maiz-peļkalnu.
Teika stāsta! kā maiz-peļkalns dabujis savu nosaukumu no vienas mežsarga mājas, kuŗa atradusies turpat mežā. Tamā mājā dzīvojis nabadzīgs mežsargs kuŗš gājis pie ļaudīm ubagot, jo maizes viņam nav bijis. Ļaudis viņam devuši arī ko viņš esot prasījis. Jo visi viņu ieskatījuši par dumāku. Tādēļ kad viņš visu savu lonu ko viņš dabujis no meža-valdes esot visu izdāvājis ļaudīm, un pats palicis tukšā. Tad sācis iet atkal ubagot un tā viņš savu laiku nodzīvojis ar vienu ubagošanu. (Dzirdēta no Millera.)
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Teika par Maizpeļkalnu.
Teika stāsta, ka Maizpeļkalns dabūjis savu nosaukumu no mežsarga mājas, kas atradusies turpat mežā. Tamā mājā dzīvojis nabadzīgs mežsargs, kurš gājis pie ļaudīm ubagot, jo maizes viņam nav bijis. Ļaudis viņam devuši arī, ko viņš esot prasījis, jo visi viņu ieskatījuši par dumjāku: visu savu lonu, ko dabūjis no meža valdes, viņš esot visu izdāvājis ļaudīm un pats palicis tukšā. Tad sācis iet atkal ubagot, un tā viņš savu laiku nodzīvojis ar vienu ubagošanu.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Rencēnu pagasts
(Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
1926Pierakstīšanas laiks un vietaPagasts

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.