#FMP-1-688

Nosaukums oriģinālvalodā
Материалы по этнографии латышского племени. Труды этнографического отдела
Nosaukums
Latviešu etnogrāfiskie materiāli
Vienības Nr.
688
Valodas
Latviešu valoda, Krievu valoda
Iesūtītājs
Pierakstīšanas laiks un vieta
Pērkone
Pērkone, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads
Izdots
1881, Maskava
Moscow, Russia
Atslēgvārdi
#FMP-1-688
AtšifrējaMadara Eversone
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2019-12-02 14:19:13
Atšifrējums

688

Trejdeviņas rozes peld pa jūru: zila, melna, sārkana, balta.... Tā devītā laj noslīkst, tās astoņas laj paliek peldot. (Otru reizi jāsaka: tā astotā laj noslīkst, tās septiņas laj paliek peldot, – un tā jo projām līdz pēdīgā laj noslīkst.) Dievs Tēvs...

689

Roze koša, jauka, stāvi dārziņā! Roze melna, nolādēta, stāvi tagad lādēta, dilsti! Dieva sv. Gara acis tevi noskata; nolādēta ļauna esi! Ej nost, lādēta, no (vārda), svēti beigta! Amen. (Trīs vaj deviņas reizes sakams.)

690

Marija gājā pie Jēzus, un taj bija trīs rozes rokā: viena balta, otra zila, trešā sārkana. Tās auga un izplauka, nožuva un izņīka. Ar debesu valstības stslēgām aizslēdz tām rozēm celu jeb piedod mums mūsu grēkus. Dievs Tēvs....

691

Trīs rozes auga uz mūsu Kunga Jēzus Kristus kapa: divas noslīka jūrā, viena apņēmās un ziedēja. Iekš Dieva visspēcības laj paliek mierā!

692

Gaužam augstas ir tās debesis, gaužam sārkans ir tas vēzis, gaužam auksta ir miroņa roka. Es vārdoju un runāju priekš rozes un priekš auksta branta. Iekš tā vārda....

693

Suns sēnes neēd, ķēve uz celma nesēd; melna cūka tek gar jūru, – tā rozi saista, ierok jūras smiltīs. (Trīsreiz teicams.)

694

Izņīksti kā vecs mēnesis, kā lietus mākulis, sakalsti kā koks, nobāli kā lapa, saploc kā ciņa cērps, nobāli kā zila drāna, izputi kā pūpēdis!

695

Balta vista pelnos gul, vēl jo baltāka ne kā jūras putas. Mīļā Māra, zelta slotiņa, saslauki, savīsti, satīsti, saloki, saspaidi. Tev būs izņīkt kā oša lapaj, tev būs izņīkt kā kļavas lapaj, tev būs izņīkt kā liepas lapaj! Kā vecam mēnesim tev būs izputēt, kā vecam pūpēdim! Tev būs sakalst kā vecam cūkas sūdam – kas tā nelaime! Kas ciets ir, tam būs palikt tik mīkstam kā vilnaj – kas tā nelaime! (Deviņas reizes jāskaita. Pūtējam vajaga būt vaj pirmam vaj pēdējam bērnam no saviem vecākiem.)
Atšifrēt tekstu
Atvērt
Trejdeviņas rozes peld pa jūru: zila, melna, sārkana, balta.... Tā devītā laj noslīkst, tās astoņas laj paliek peldot. (Otru reizi jāsaka: tā astotā laj noslīkst, tās septiņas laj paliek peldot, – un tā jo projām līdz pēdīgā laj noslīkst.) Dievs Tēvs...

Kartes leģenda

Tiek rādīti ieraksti 1-2 no 2.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Pērkone
(Pērkone, Nīcas pagasts, Dienvidkurzemes novads)
(Nav norādīts)Pierakstīšanas laiks un vietaCiems
2Maskava
(Moscow, Russia)
1881IzdotsPilsēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.