#LFK Ak-166-44

Nosaukums
Līva Ozola. 16.03.2020 – 25.03.2020. Pandēmijas dienasgrāmata.
Vienības Nr.
44
Kategorijas
Valodas
Latviešu valoda
Iesūtīšanas datums
25.03.2020
Atslēgvārdi
Atvērt

16.03.2020.

attālinātu darbu šobrīd nepieļauj, ir jādodas cauri visai pilsētai.
sabiedriskajā transportā visi viens uz otru skatās ar vāji slēptām aizdomām, it sevišķi uz tiem, kas ieklepojas. personīgā auto man nav, paliek variants - velosipēds, bet māc aizdomas, ka kā ne-rīdziniece un Rīgā-ar-riteni-nebraukusi neiztikšu bez traumām, mēģinot tikt uz darbu.
--
neviļus nāk prātā pirms vairākiem gadiem lasītais "Dekamerons", taču uz darbu
jāiet tik un tā. man patīk domāt, ka esmu racionāls cilvēks, taču brīžiem pieķeru sevi pie vēlmes ļauties panikai un pirkt pārtikas uzkrājumus, neiet uz darbu un dezinficēt visu,
ko vajag un ko var. kaut gan - kas zina, vai tas ir paranoiski vai tomēr prātīgi.

17.03.2020.

arī Somijā ārkārtas stāvoklis un slēdz robežas; izskatās, ka mēs paliksim Latvijā pāris mēnešus ilgāk kā plānots.

23.03.2020.

Rīgā pārtikas veikalā pēdējo reizi biju pirms pusotras nedēļas. man patīk, ka mums ar mājās parasti esošo pārtiku pietiek kādām divām nedēļām. pie gaļas tieku, ēdot pusdienas darba ēdnīcā, balzamu vakar atnesa draudzene, kurai palīdzējām gatavoties attālinātai konferences prezentācijai.
es te mēģinu sevi nomierināt. gribēju pārcelt nākošās nedēļas atvaļinājumu uz laiku, kad tā tiešām būtu atpūta, nevis piespiedu sēdēšana mājās, bet pieteikumu atteica, tā nu man būs atvaļinājums ārkārtas situācijas laikā. runājām par garāku pārgājienu divatā, tā doma priecē; darba dienā takās varētu būt mazāk cilvēku. bijām arī sestdien - sākām no Āraišiem agri no rīta, pirmie cilvēki parādījās pie Vidzemes šosejas, visvairāk bija posmā pēc Zvārtes ieža; pie paša ieža gan daudz mašīnu, augšā nemaz nekāpām, jo tur nekāda sociālā distancēšanās nebūtu bijusi.
īsi pēc šīs ārkārtas situācijas termiņa beigām paredzēti divi pasākumi ar palielu cilvēku skaitu: par vienu no tiem noskaidroju, ka tiks pārcelts pāris mēnešus tālāk (acīmredzot, ar cerību, ka tad būs labāk), bet otrs ir kāzas un man īsti negribas jautāt, kā ar tām būs, jo šobrīd šķiet, ka ārkārtas situācijas termiņš tiks pagarināts.

24.03.2020.

kaut kāds velns dīdīja mani sākt lasīt Kamī "Mēri"; vakar pacēlu galvu no planšetes un uz brīdi likās, ka ir daudz sliktāk kā patiesībā. tā grāmata tomēr rada kaut kādu smaguma sajūtu, gan jau ne tikai tāpēc, ka lasu to tagad.

25.03.2020.

esmu piefiksējusi, ka uzvelkos par cilvēkiem, kas kritizē valdības lēmumus šajā laikā un salīdzina drošības pasākumus ar to, ko dara citas valstis. man no iekšienes (tātad ne gluži objektīvi tomēr) izskatās, ka viss ir pareizi, līdz šim tiekam galā labi, un vispār grožus varētu pievilkt pat vēl stingrāk.
atsevišķas dienas pagājušajā nedēļā un visu šo nedēļu uz darbu dodos ar riteni, jo ir sajūta, ka sabiedriskais transports nav opcija. no vienas puses ir labi mācīties braukt Rīgā šajā laikā - ir mazāk mašīnu, citu riteņbraucēju un cilvēku, taču nezinu, vai šī brīža prasmes veiksmīgi varēšu pārnest uz satiksmi, kāda tā būs, kad viss atgriezīsies ierastajās sliedēs. tiesa gan, kas zina, kad tas būs.
katru dienu pēc pārnākšanas no darba dezinficēju telefonu, viņš vienu dienu bija dezinficējis visu durvju rokturus un gaismas slēdžus. mājās esošais līdzeklis drīz beigsies un rīta pusē meklēju, kur būtu iespējams dabūt vēl. cilvēki twitterī runāja par LB iztērētiem 60eur par 8 litriem. ļoti veiksmīgi uzgāju ziņu, ka veikalos viņu ražotais brīnums ir no vakardienas, tas radīja cerību, ka nebūs viss izpirkts, kā arī bija. tikām pie saviem 4 litriem dezinfekcijas līdzekļa un mazliet mierīgākiem nerviem.
izrādās, uzvelkas arī citi cilvēki: māsa strādā bankā, rakstīja, ka šodien kāda sieviete esot viņu nolādējusi un ka kolēģes stāstījušas, ka pēc iepriekšējās tāda veida nolādēšanas nelaimīgajām darbiniecēm miruši vīri. apstulbu no tā, ka kam tādam var ticēt, centos mierīgi uzrakstīt, ka lāsti, protams, neeksistē un ka, ja arī kas notiks, tas būs confirmation bias, nevis pierādījums, ka lāsts ir patiess. māsa neatbildēja.


:Nav norādīta kategorija
Tiek rādīti ieraksti 1-8 no 8.
#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
1Rīga
(Rīga)
16.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Pilsētakā ne-rīdziniece un Rīgā-ar-riteni-nebraukusi neiztikšu bez traumām
2Somija
(Finland)
17.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Valstsarī Somijā ārkārtas stāvoklis un slēdz robežas
3Latvija
(Latvia)
17.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Valstsizskatās, ka mēs paliksim Latvijā pāris mēnešus ilgāk kā plānots
4Rīga
(Rīga)
23.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)PilsētaRīgā pārtikas veikalā pēdējo reizi biju pirms pusotras nedēļas
5Āraiši
(Āraiši , Drabešu pagasts, Amatas novads)
23.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Ciemssākām no Āraišiem agri no rīta
6Vidzemes šoseja
(A2, Latvia)
23.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Ielapirmie cilvēki parādījās pie Vidzemes šosejas
7Zvārtes iezis
("Zvārtes iezis", Drabešu pagasts, Amatas novads)
23.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Klints, atsegumsvisvairāk bija posmā pēc Zvārtes ieža; pie paša ieža gan daudz mašīnu
8Rīga
(Rīga)
25.03.2020Minēts tekstā(Nav norādīts)Pilsētano vienas puses ir labi mācīties braukt Rīgā šajā laikā

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.