#LFK-1980-2248

Nosaukums
Ragana pārvēršas par dakšām
Vienības Nr.
2248
Valodas
Latviešu valoda
Pierakstītājs
Pierakstīšanas laiks un vieta
1967, Vēveri
"Vēveri", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713
Dzirdēšanas vieta
Teika dzirdēta no mātes mātes.
Atslēgvārdi
#LFK-1980-2248
AtšifrējaLigaB
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2021-09-01 20:03:58
Atšifrējums

2248

Vienā mājā saimniece bijusi spējīga visu ko izdarīt. Viņai bagātība, otram nekā. Kaimiņam govis nīkst kūtī. Vienā naktī atrod kūts vidū iespraustas dakšas. Koka dakšas. Agrāk tādas bij[a] no koka. Kas viņa kūtī iet? Viņam nemaz tādu dakšu nav. Ņēmis un pārplēsis dakšu uz pusēm. Vienmēr vaktējis, slēdzis, bet kūti govis nīkušas. Nu dakša pārplēsta, un otrā dienā dzird, ka kaimiņu saimniece beigta. Bijusi pārplēsta gareniski. Kad cēluši zārkā, uz divām daļām sadalījusies. Nu kaimiņam klājies labi.
Dzr. no mātes mātes.

2249

Man mātes māte stāstīja:
kad viņas vīra māte Dadžos bijusi saimniece, tad kādi zviedri laikiem uzturējušies pa latviešu mājām. Staigājuši pa mājām - laiku dzīvojuši tur, laiku tur. Reiz vīra māte raudājusi - putra izvārīta, bet neesot sāls. Tad zviedri sanesuši sāli vai visam gadam. Domā, ka no Vārtiņu pura zviedri sāli nesuši.
Dzr. no mātes mātes.
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Vienā mājā saimniece bijusi spējīga visu ko izdarīt. Viņai bagātība, otram nekā. Kaimiņam govis nīkst kūtī. Vienā naktī atrod kūts vidū iespraustas dakšas. Koka dakšas. Agrāk tādas bij no koka. Kas viņa kūtī iet? Viņam nemaz tādu dakšu nav. Ņēmis un pārplēsis dakšu uz pusēm. Vienmēr vaktējis, slēdzis, bet kūtī govis nīkušas. Nu dakša pārplēsta, un otrā dienā dzird, ka kaimiņu saimniece beigta. Bijusi pārplēsta gareniski. Kad cēluši zārkā, uz divām daļām sadalījusies. Nu kaimiņam klājies labi.

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Vēveri
("Vēveri", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713)
1967Pierakstīšanas laiks un vietaViensēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.