#LFK-151-10

Nosaukums
Ozolīti, ozolīti!
Vienības Nr.
10
Kategorijas
Valodas
Latviešu valoda
Iesūtītājs
Iesūtīšanas datums
15.06.1926
Pierakstīšanas laiks un vieta
Zeltiņi
Zeltiņi, Zeltiņu pagasts, Alūksnes novads
Atslēgvārdi
#LFK-151-10
AtšifrējaInese Tone
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2015-12-03 13:24:47
Atšifrējums

9

"Kropu kalns".
"Kropu kalns" atrodas no "Krusta kalna" uz ziemeļiem, Melnupes kreisā krastā. Tas ir atsevišķis kalns, kuŗš nesaiet ar citiem kalniem kopā. Kalns tiek izrobotos no vairākām gŗavām, kuras sevisķi rudenī skaistās ar savām krāsām un stāviem kraujiem. Gŗavā, kuŗa atrodas uz dienvidiem, stāv vairāki ozoli kā vīri. Liepas, taisnas, līkas kā jaunavas rotājas starp lazdām un ozoliem.

10

"Ozolīti, ozolīti!
Kam tu devi savus zarus?
Vīriem došu vaiņagiem
Kas ir godu pelnījuši!"

10 a

Labajā krastā atrodas vecs resns ozols ar cauru vidu Apkārtmērs 4 metri. Senie latvieši to turējuši par svētku koku. Ik rītus un vakarus nesuši pienu un dzirdījuši saknes. Ozolam vidus un resnie zari cauri. Pašos sānos ozolam neliels caurums. Stāsta, ka ozolā glabājušās dažādas grāmatas. Uz "Kropu kalna" ir atrasti daži akmeņa [akmens] cirvji, kāds naudas gabals. Melnupē atrodas daudz ozola siekstu.

11

Labajā krastā Melnupei atrodas kalns, kuŗu sauc par "Bārdas kalnu". Senos laikos šis kalns bijis ar kokiem apaudzis. Apkārt kalnam stiepjas purvs. Kaŗa laikos cilvēki sanākuši te patversmi meklēt. Tur viņi dzīvojuši, līdz visas kaŗa briesmas pārgājušas. Tad pa "Kropu kalnu" jājuši bruņinieki un saukuši tos, lai nākot ārā, kaŗš beidzies. Uz vakaru pusi no "Bārdas kalna" bījusi kapsēta. Tur redzami starp skuju kokiem lapu koki vēl tagad. Par visu šo stāsta Kalējs un Alders.
Atšifrēt tekstu
Atvērt
"Ozolīti, ozolīti!
Kam tu devi savus zarus?
Vīriem došu vaiņagiem
Kas ir godu pelnījuši!"


Tiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDatumsVeidsVietas tips
  
1Zeltiņi
(Zeltiņi, Zeltiņu pagasts, Alūksnes novads)
(Nav norādīts)Ciems

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.