#LFK-1389-9

Nosaukums
Pie čigānu nometnes nedrīkst trūkst ūdens
Vienības Nr.
9
Valodas
Latviešu valoda
Pierakstītājs
Iesūtīšanas datums
27.02.1933
Atslēgvārdi
#LFK-1389-9
AtšifrējaIeva Tihovska
Pabeigts
Pārbaudīts
Labots2016-01-29 20:43:05
Atšifrējumsprecēta sieva, stārp vīriešiem, zīme ka vīriešiem juks valoda.

Ūdens ari nedrīkst trūkt pie čigānu nometnes, ja ūdens trūkst iz čigānu nometnes tas ir zīme jaunam meitām nebūs labs mužs,

6

ari ūdenim jabūt labam un tīram. Čigānu nometnei jabūt mežā un zem kuplas egles. Nometne mežā, dēl to lai no uguns kura dūmi nebūtu redzami un vakāros uguns gaisma, lai caur to neceltos traucējums. Kupla egle vajadzīga dēl izsargāšanas no lietus un dažada negaisa.
Čigānam nav no svara kāds laiks ari nebūtu, jeb cik ilgi ari nebūtu domājis jeb varejis palikt uz dzīvi viena vietā, tomēr čigāns ieraudzijis kuplu egli viņš ir priecīgs un jūtās laimigs un saka: nu, egle ir gan, gadu lai līst tad udens, pilīte cauri neies.
Zem egles, čigāns jūtās laimīgs. Meža mala ir laba izdevība čigānu nometnei būt dēl to lai varētu uzmanīt savus zirgus kuŗi klajā uz zāli ganas. Meža malā, mēdz savu nometni čigāns novietot dēl to lai varētu uzmanīt, vai viņu kāds neuzglūn (nenovēro un
Fails1389-03-05
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Ūdens ari nedrīkst trūkt pie čigānu nometnes, ja ūdens trūkst iz čigānu nometnes tas ir zīme jaunam meitām nebūs labs mužs, ari ūdenim jabūt labam un tīram.

#VietaDatumsVeidsKategorijaVietas tipsTeksta fragments
   
Nekas netika atrasts.

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.