#LFK-190-724

Nosaukums
Ragana zog pienu - "Tev sulas, man sviests"
Vienības Nr.
724
Valodas
Latviešu valoda
Dialekti
Augšzemnieku dialekts
Pierakstītājs
Iesūtīšanas datums
11.05.1927
Pierakstīšanas laiks un vieta
1924, Daukstes
Bērzpils pagasts, Balvu novads
Atslēgvārdi
#LFK-190-724
AtšifrējaAnna Putāne
Pabeigts
Pārbaudīts
Izveidots2018-02-14 13:14:30
Labots2020-12-02 18:50:42
Atšifrējums4.
[190]
Izviļcs topu nu kulis: "A ka jau lela byus: ša topa, aizbōsi i nakriss!" Keizera meitai nav kō sacēt. Glupīs jū aizrunō. Īsauc jei glupu ustobā, a gudrūs brōļus izdzan ōrā. Keizera meita pasauc sova tāva, samej ar glupū gradzynim un palīk jam par sīvu.
Stāstīja Pīters Garkōjs (60. g. v.) 1926. g. no Bērzpils pagasta.

724

Vīnā Jōņu dīnas reitā aizvad puisis zyrgu uz ganību. Īt atpakal un redz, ka sābru mōte (lela būrēja) - rogona gona gūvs ar izlaistim motim par placim īt pa rūbežu, nej slauktivē svīstu un soka: Tev sulas, man svīsts. Puišam baile gon. Jis pajam īmovys, pīsīņ pi kōjas, īt vylkdams koju pa sābru pusi un taipat soka. Tai jis izajūkoj, atīt uz sātu un nikō nadūmōdams īsvīž īmovus sincēs pīstā. Tys vēl ir reita ogrums. Puiss nūīt gulātu. Pīsacēļs redz jis breinumu: pylna pīsta bīza, bīza pīna kai krējuma pat uz poda pītecējs. Tai tai saimei bejis pīns leidz nōkušai Jōņu dīnai, bet raganeitōjai tik sulas, jo tys puiss pormutēja (skādēja).
Stāstīja Veronika Apšenik 1924. g. (45. g. v). Bērzpils pag. Jaunlatgales apriņķī.
Atšifrēt tekstu
Atvērt

Vīnā Juoņu dīnas reitā aizvad puiss zyrgu uz ganeibu. Īt atpakal un radz, ka sābru muote (lela būrēja) - rogona - gona gūvs ar izlaistim motim par placim, īt pa rūbežu, nej slauktivē svīstu un soka: "Tev sulas, man svīsts." Puišam baile gon. Jis pajam īmovys, pīsīņ pi kuojas, īt vylkdams kuoju pa sābru pusi un taipat soka. Tai jis izajūkoj, atīt uz sātu un, nikuo nadūmuodams, īsvīž īmovus sincēs pīstā. Tys vēl ir reita ogrums. Puiss nūīt gulātu. Pīsacēļs redz jis breinumu: pylna pīsta bīza, bīza pīna kai krējuma, pat uz poda pītecējs. Tai tai saimei bejs pīns leidz nuokušai Juoņu dīnai, bet raganeituojai tik sulas, jo tys puiss pormutēja (skādēja).

Kartes leģendaTiek rādīti ieraksti 1-1 no 1.
#VietaDateVeidsVietas tips
  
1Daukstes
(Bērzpils pagasts, Balvu novads)
1924Pierakstīšanas laiks un vietaViensēta

Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai uzlabotu lapas lietojamību un optimizētu tās darbību. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat sīkdatņu lietošanai lulfmi.lv digitālajos resursos. Uzzināt vairāk.