internet folklore

Interneta folklora ir digitāla teksta, attēlu, skaņas, video, saišu, mirkļbirku utt. izmantojums tiešsaistē cirkulējošu, individuāli vai sociālo tīklu kopienās tālāk nododamu anonīmu kultūras vienību, ierasti interneta joku, formā. Līdz ar informācijas tehnoloģiju, viedierīču utt. izplatību attīstās arī šī "jaunās paaudzes folklora" (Dundes 1980:16–17). Interneta folkloras specifika ir tās formu radīšana tiešsaistes vajadzībām un izplatība primāri un gandrīz tikai interneta vidē. Tipiska interneta folkloras izpausme ir interneta mēme (angļu Internet meme, Godwin 1993) – digitāli artefakti informācijas izplatīšanai radošā, parasti komiskā vai satīriskā, nereti hiperbolizētā veidā. Interneta folklorai raksturīgas tipiskas attēla un teksta kompozīcijas, kā arī īpatna tekstuālā poētika (piemēram, "Kad...", "Tas brīdis, kad...", sal. angļu. "That moment when...")

Atšķirībā no citiem folkloras žanriem, kas arī cirkulē tiešsaistē ("digitalizētā un virtualizētā folklora" (Bronner 2009), piemēram, anekdotes tvītos, albumu panti privātos un korporatīvos apsveikumos sociālajos tīklos), interneta folkloras vienību izcelsme nav rodama analogajā vidē.


https://www.facebook.com/dainuskapis

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.