1136-Padures-pamatskola-1-0038
РасшифровалAnete Nolberga
Окончен
Подтверждено
Исправлен2016-09-13 13:59:18
Расшифровкаsāka runāt cilvēku valodā. Runcis saka tu man solīji mūža maizis. Saimniekas nes unci mājās. Runcis dzīvojis vēl ilgus gadus bet tad pats nomira.

238

54 Aiz trīs uguns upēm.
Vienam ķēniņam bija trīs dēli. Tam ķēniņam bija dzimumdiena. Dēli izlūdzās tēvam visi vienā dienā kazas taisīt. Ķēniņs saka dēliem lai izlaižot trīs gumij bumbas. Kur tās bumbas nokritīs tā meita būs japrec. Tam vecākam bija nokritusi pie vienas ganu meitas kas ganīja govis. Un vidējam dēlam tā bumba nokritusi kur meitas mazgājušas aitas, viena meita uzņēmusi. Un jaunākais dēls jājis pa mežu maldīdamies. Iejājis vienā purvā zirgs apstājās un vairs neiet. Viņam uznāca vakrs un palika tumš bija jāgaida kamēr paliks gaiš. Kad pienāca rīts viņš apskatās kā turpat bija bumba. Viņš ņem savu bumbu un jāj uz mājām. Visi trīs dēli nu taisās uz kāzām. Bet no tā jaunākā dēla bumbu izlien skaista princese. Pa dienu tā princese ir naģa bet pa nakti ir skaista princese. Nu visi trīs dēli sataisījuši kāzas pārved mācītāju un salaulā. Divi vecākie dēli apģērbas savas sievas ar skaistām drēbēm. Bet jaunākais dels savu naģi apģerb tikai ar lupatiem. Kad nu visi ir salaulāti, viņa paliek par skaistu princesi. Skaistāka par visām. Bet tagad tā princese dejo. Kamēr viņa dejo pato laiku viņas vīrs sadedzina naģes ādu. Bet viņa vairs
Расшифровать текст
СобраниеАрхив латышского фольклора
КоллекцияCollection of Padure Primary School
Ключевые слова
Единицы#LFK-1136-237
#LFK-1136-238

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.