Anna Buka

Изображение
Имя
Anna Buka
Родное имя
Anna Tapiņa
Резюме

Anna Buka, dzimusi Tapiņa, Nidā, Menca mājās, 1901.gada 24.novembrī, jūras malā. Apprecējusies ar Andreju Buku no Gaigalu mājām, pārcēlušies uz dzīvi Rucavā un pie Zandera uzcēluši savu mājiņu, laulībā dzimis dēls Arvīds un meita Rasma. Tur kara laiku pārlaiduši, fronte garām gājusi. Vēlāk pārcēlušies uz Virgu, bet 1963.gadā uz Liepāju – nelielu pagraba dzīvoklīti Pumpura ielā.

Liela rokdarbniece - rakstainu cimdu, zeķu adītāja, šuvusi gan šineļus un bikses vīriem, gan kleitas jaunām meitenēm. Laba godu saimniece, ģimenes pavarda turētāja, arī pavāre karaspēka daļā, pati teica -“Paplakā virsiniekus baŗavu”. Liepājā strādāja mājās, adot cimdus tautas lietišķās mākslas studijai “Daiļrade”, vēlāk piepelnījās Liepājas Pētertirgū, zemniekiem tirgojot lauksaimniecības produkciju. Dzīvē saukta par Bukamāti vai Bukatanti.

Dzīves gudra teicēja – dažādu dziesmu un teiku zinātāja. Viņas dzīvoklī Liepājas centrā durvis bija atvērtas visiem radiem un draugiem. Katrs laucinieks tur ienāca ciemos, kad iebrauca pilsētā. Bukamāte katru viesi sacienāja, un cienasta un sirds siltuma pietika visiem.

Anna Buka no dzīves aizgāja 1996.gada jūlijā, apglabāta Liepājas pilsētas Dienvidu kapos.


Informāciju sniegusi Māra Tapiņa un Inga Tapiņa.
Место/время рождения24.11.1901
Nida
Nida, Rucavas pagasts, Rucavas novads
Menca mājas
migrateRucava
Rucava, Rucavas pagasts, Rucavas novads

1963
Liepāja
Liepāja
Место/время смерти00.07.1996
Liepāja
Liepāja

Apbedīta Liepājas pilsētas Dienvidu kapos

Легенда картыПоказаны записи 1-4 из 4.
#МестоДатаТипТип места
  
1Nida
(Nida, Rucavas pagasts, Rucavas novads)
24.11.1901Место/время рожденияVillage
2Liepāja
(Liepāja)
1963migrateCity
3Rucava
(Rucava, Rucavas pagasts, Rucavas novads)
(Не указано)migrateVillage
4Liepāja
(Liepāja)
01.07.1996Место/время смертиCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.