Antoņina Čevere

Имя
Antoņina Čevere
Родное имя
Antoņina Ševele
Связи
Виды деятельности
Личная информация
Vecāki dzimuši Latvijā, pati dzimusi Sibīrijā. Tēvs bijis kalps, Latvijā nebijis zemes, tāpēc atbraukuši uz Sibīriju. Agrāk dzīvojusi Čemurdā. Vecāki bijuši no viena ciema Latvijā, tur apprecējušies un jau ar mazu dēlu atbraukuši uz Sibīriju. Ģimenē bijuši deviņi bērni. Vecāki Latvijā dzīvojuši slikti. Māti Antoņina sauc par mamku, tēvu par papku, līdzīgi citiem Saharnojes latgaliešiem.
Stāsta, ka agrāk latgalieši centušies precēties savā starpā. Arī pašas vīrs Broņislavs ir tīrs latgalietis.
Diezgan labi atceras senās svētku tradīcijas, stāsta par Lieldienām, Ziemsvētkiem, nosauc arī Atkriškas un Svacaini ‘Sveču dienu’, piemin čigānos iešanu. Joprojām nodarbojas ar rokdarbiem, jo lauksaimniecības darbiem ir par vāju, bet dīkā sēdēt negribot. Pati mājās apstrādā vilnu un ada no tās cimdus un zeķes. Vēl nesen pati mājās cepa maizi. Ar patiku atceras senos lauku darbus.
Ģimenē galvenā saziņas valoda ir latgaliešu. Arī ar savas paaudzes sādžiniekiem un radiem, kas atbrauc paciemoties (kā māsasmeita Ļokade no Ačinskas), Antoņina runā latgaliski. Antoņinas runa ir emocionāla, leksika bagātīga. Stāstīdama par meža iemītniekiem, putnus un zvērus nosauc centrālās Latgales izloksnēm raksturīgos latgaliskos vārdos — čāgoni, putpelis.

Место/время рождения1916
migrateSaharnoje
Sakharnoye, Birilyussky District, Krasnoyarsk Krai, Russia

Легенда картыПоказаны записи 1-1 из 1.
#МестоДатаТипТип места
  
1Saharnoje
(Sakharnoye, Birilyussky District, Krasnoyarsk Krai, Russia)
(Не указано)migrateVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.