#LFK-116-12131

Название
Spīganu lidojums
Номер единицы
12131
Организация
Языки
Латышский
Диалекты
Middle dialect
податель
собиратель
migrate
1933, Rencēnmuiža
Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads
Ключевые слова
#LFK-116-12131
РасшифровалSandis Laime
ОконченДа
ПодтвержденоДа
Исправлен2017-10-06 10:22:44
Расшифровка

12131

108.
Reiz vecos laikos, no Rencēnu muižas Krodziņa māte ar meitu norunājušas braukt spīganās uz Jauno muižu. Viņas piegājušas pie skapa paostijušas burkā šķidrumu un sacijušas pašol uz Jauno muižu. Un uzsēdušās slotas kātam mugura un aizlaidušas kā vējš. Puisis visu to noskatijies un arī tāpat izdarījis. Māte ar meitu jau pa to laiku bijušas toveri pieslaukušas. Nu puisim iedevušas toveri uz māju vest un piesacijušas lai trrrr nesaka. Puisis jājis tik ātri pār celmiem ka pašam bail palicis. Viņš iesaucies trrrr un piepēži atradies meža uz celma sēžot.

12132

109
Liels liels ozols, divpadsmit zariem, ikvienā zarā pa četri perekļi, ikvienā pereklī pa septiņām olām ikvienā olā melns un balts. (gads.)

12133

110.
Kādreiz vecos laikos gans uzgajis tīrumā baltu mīkstu putru. Tie esot spīganu mēsli. Tur vajagot šaut ar plinti tad spīgana pati nākot lūgties.
53-111. Teicēja Karlīne Pētersons Rencēnu pag, Rencenu muižā 73 gadus veca.
Расшифровать текст
Открыть

Reiz vecos laikos no Rencēnu muižas Krodziņa māte ar meitu norunājušas braukt spīganās uz Jauno muižu. Viņas piegājušas pie skapa, paostījušas burkā šķidrumu un sacījušas: “Pašol uz Jauno muižu!” Un uzsēdušās slotas kātam mugurā un aizlaidušās kā vējš. Puisis visu to noskatījies un arī tāpat izdarījis. Māte ar meitu jau pa to laiku bijušas toveri pieslaukušas. Nu puisim iedevušas toveri uz māju vest un piesacījušas, lai “trrrr” nesaka. Puisis jājis tik ātri pār celmiem, ka pašam bail palicis. Viņš iesaucies: “Trrrr!” un piepēži atradies mežā uz celma sēžot.

Легенда карты

Показаны записи 1-4 из 4.
#МестоДатаТипТип места
  
1Rencēnmuiža
(Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads)
(Не указано)Mentioned in the textVillage
2Rencēnmuižas krogs
(Rencēnu pagasts, Burtnieku novads)
(Не указано)Mentioned in the textPub
3Jaunā muiža
("Muižnieciņi", Rencēnu pagasts, Burtnieku novads, LV-4232)
(Не указано)Mentioned in the textManor house
4Rencēnmuiža
(Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Burtnieku novads)
1933migrateVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.