#LFK-116-25210

Название
Nakts raganas velējas
Номер единицы
25210
Организация
Языки
Латышский
податель
migrate
собиратель
migrate
1939, Rencēnmuiža
Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Valmieras novads
Ключевые слова
#LFK-116-25210
РасшифровалSandis Laime
ОконченДа
ПодтвержденоДа
Исправлен2017-10-12 22:38:26
РасшифровкаBamba tam un Ķelles Juka. Vēl tagad tas akmens ir redzams ezera galā.
Stāstījis Grāps.

25208

7). Vecam Kezīšu saimniekam 3 reiz sapņos rādījies pie Jaunās muižas aprakts zelta naudas skirts [šķirsts] un viņš viens aiciāts naktī rakt. Viņš aizgājis gan bet baidījies rakt.

25209

8). Bumburkalniņa kur tagad Cimermaņa kūts bijusi sena kapsēta, pašā kalniņā stāvējusi Krievu baznīca. Garām braucējiem tur pastāvīgi spokojies. Vecais Dremlelts esot to baznīcu redzējis. Speļģu Emīls tur rokot atradis cilvēka galvas kausus.
Stāstījis Grāps.

25210

9). Pie Jaunās muižas ir kāds kalniņš ko sauc par Raganu kalniņu. Kalniņu ieslēdz neliels mežš, Kalniņa vidū ir liels akmens ar plākanu šķeltu virsu. "Tur bieži pusdienas laikos dzirdama velēšanās", saka ka raganas tur velējoties. Kalniņam cauri ved ceļš. Cilvēki kam gadās nākt cauri tam mežam maldoties cauru nakti un nevarot izklūt āra. Tamā kalninā rakuši vecus nobeigušos zirgus.
Stāstījis Grāps

25211

10). Ķemeru Vības mājas saimnieks ejot gar rīju ieraudzījis ārdus degam. Paņēmis ūdeni un steidzies dzēst, bet uguns uzreiz nodzisusi. Rijā dzīvojuši kāda zila cūka, kas ienācējam kājās vien tinusies. Ja vajadzējis uguni kurt, tad nogāzusies krāns [krāsns] priekšā. Netāļu no rījas bijis kāds dīķis. Dīķa lejā bijusi bedre kur nogrimis naudas škirts [šķirsts]. Meita dīķa lejā ganīsi [ganījusi] govis un dancosi [dancojusi] ap bedri un teikusi naudas škirstī atveries, naudas skirstī atveries, es tev došu brāļa vērsi. Škirsts atvēries zelta naudas pilns. Viņa sniegusies ar roku pēc naudas un paskatījusies atpakal, un ieraudzijusi 2 vilkus pie vērsa. Viņa iekliegusies vilks, tad naudas skirsts aizcirties un roka palikusi skirstā. Skirsts atkal nogrimis.

25212

11). Agrāk dravnieki gājuši citu kūtīs aitām pakaušus cirpt. Viņi caur slēktām [slēgtām] durvīm iekluvuši kūtī un izcirpuši aitām pakaušus. Ar vilnu viņi bakstījuši bišu mājas un bites labi padevušās bet aitas ar laiku nobeigušās.
Расшифровать текст
Открыть

Pie Jaunās muižas ir kāds kalniņš, ko sauc par Raganu kalniņu. Kalniņu ieslēdz neliels mežs. Kalniņa vidū ir liels akmens ar plakanu šķeltu virsu. Tur bieži pusdienas laikos dzirdama velēšanās. Saka, ka raganas tur velējoties. Kalniņam cauri ved ceļš. Cilvēki, kam gadās nākt cauri tam mežam, maldoties cauru nakti un nevarot izkļūt ārā. Tamā kalninā rakuši vecus nobeigušos zirgus.

Легенда карты

Показаны записи 1-4 из 4.
#МестоДатаТипТип места
  
1Jaunā muiža
("Muižnieciņi", Rencēnu pagasts, Valmieras novads, LV-4232)
(Не указано)Mentioned in the textManor house
2Raganu kalns
("Ozolkalni", Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
(Не указано)Mentioned in the textMountain, mountain range
3Raganu kalna akmens
("Ozolkalni", Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
(Не указано)Mentioned in the textStone
4Rencēnmuiža
(Rencēnmuiža, Rencēnu pagasts, Valmieras novads)
1939migrateVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.