#LFK-1980-2188

Название
Ragana pārvēršas par mušu
Номер единицы
2188
Организация
Языки
Латышский
Диалекты
Middle dialect
собиратель
migrate
1967, Censoņi
"Censoņi", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713
Ключевые слова
#LFK-1980-2188
РасшифровалSandis Laime
ОконченДа
ПодтвержденоДа
Исправлен2017-12-13 16:16:26
Расшифровка

2188

Ap seši gadi vecs biju. Dūreniešos Apšos dzīvojām. Tur Someni turēja par raganu. Mātītes vaktēja savas kūtis, notīrīja celiņus un kad redzēja, ka kukainis vai muša rāpo, nosituši to. Somenei otrā dienā galva pušu. Nu zin gan, kas ir īstā.

2189

Kad mātes māte Alūksnē par bufečiku (bufetniece) bijusi, tur cauri gājuši krievu zaldāti uz turku karu: Ja kāds zaldāts ko nodarījis, tad stadulā esot pērts. Tāpat kā tagad - liek zem plintes vai cietumā. Tad pēra. Muziku pūta, lai nedzird kliedzienus. Kad muzika pūta, tad jau zināja, ka nu kāds dabū pa mizu.
Ja zirgam noberzta mugura, tad pašam jāiet kājām un jānes segli. Mātes māte to pati redzējusi.
Dzr [dzirdēts] no mātes mātes.

2190

Alūksnes ezerā, salā, bij pils zviedru laikos. Pilī lielmāte. Zviedri šauj, šauj pili, bet nevar sašaut. Tad karavīri ar raņicām sanesuši kalnu kapsētas pusē - augstu, stāvu, lai būtu augstāka vieta no kurienes šaut. Tas ir Tempļa kalns. To zaldāti ar raņicām sanesa. Bet nekas neiznāk. Nevar un nevar sašaut. Viens večuks gāja garām un
Расшифровать текст
Открыть

Ap seši gadi vecs biju. Dūreniešos Apšos dzīvojām. Tur Someni turēja par raganu. Mātītes vaktēja savas kūtis, notīrīja celiņus un, kad redzēja, ka kukainis vai muša rāpo, nosituši to. Somenei otrā dienā galva pušu. Nu zin gan, kas ir īstā.

Легенда картыПоказаны записи 1-1 из 1.
#МестоДатаТипТип места
  
1Censoņi
("Censoņi", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713)
1967migrateFarmstead

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.