Файл
0011-Pilskalnes-pamatskola-0019
РасшыфроўшчыкEmis
СкончаныТак
ПрынятаТак
Створаны2016-05-15 20:00:32
Адноўлены2020-10-06 15:23:37
Расшыфроўка22.
un prasīja naktsmāju bet vecene ateica kā te dzīvo laupītājs un jā viņš atnāks tad tevi nokaus, mācītājs teica kā nevarot nekur iet tik tumšā naktī, vecene parādīja kur gulēt. Ap pusnakti atnāca laupītājs viņš iegāja istabā un jautāja, kas te smirt [smird] cilvēka smaka? vecene viņam ateica kā esot atnācis viens cilveks un prasīji [prasījis] naktsmāju, viņa parādīja priekšnama gultu kur gulēja mācītājs. Laupītājs aizgāja skatītie [skatīties] kas tas oar cilvēku necik ilgi viņš atnāca un teica kā nēsot nekāda cilvēka tikai ielikta cilvēku roka. Rītā bez dienas laupītājs atkal aizgāja. Tad mācītājs piecelās un uzgāja uz debesim pēc cimda kad viņš gāja viņam izlikās ka viņš ejot pa to pašu ceļu. Un vakarā viņš atkal ienāca pie tās pašas vecenes un apgulās, bet otrā rītā laupītājs gaidīja kas būs, kad mācītājs piecēlās viņš redzja laupītāju, viņam palika lot bail no

23.
laupītāja. Bet laupītājs neaistika viņš vaicāja kur mācītājs ies, viņš ateica kā iešot uz debesīm pēc cimda, laupītājs vaicāja kas tur debesīs ir mācītājs viņam ateica kā tur ir katram cilvēkam gulta un uz tās gulta [gultas] uzrakstīts varts [vārds] un uzvārts. [uzvārds] Kurs cilvēks negrēko tā gulta tīra bet kurš grēko tam gulta nav tīra vienā esot stikli izkaptis un visi asie priekšmeti un tam cilvēkam kad viņš nomirst tad ta ar tiem stikliem viņu bada ta mācītājs aizgāja.

23,2

Vardan vardan
Šveden šveden
Merga paukstis
Ilgas snapeli.
Tis kanapu last
pa lietiski [lietuviski]
Расшыфраваць тэкст
KrājumsArchives of Latvian Folklore
KolekcijaCollection of Pilskalne Primary School
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs