Файл
0011-Pilskalnes-pamatskola-0044
РасшыфроўшчыкEmis
СкончаныТак
ПрынятаТак
Створаны2016-05-16 11:50:40
Адноўлены2020-10-07 07:04:29
Расшыфроўка[11]
Bebrenes pagasta Ilukstes apriņka skolens V. Strods 13 gadu Pilskalnes skolas III nod.

50,13.

Stosts.
Dzeivova dēdenš ar bobeni dedenim beja gailits a bobenai kuceta. Dēdenš savu gaileti smagi lūti mileja a bobena savu kuceti navisoj. Vinu reitu dēdeņš gaileiti labi pabarovs i palaidis uz mežu pastaigoties, bet bobena savas kucetes nalaida. Vokorā gaileits atgojis uz istabeni un daudz naudas atnesis. A Bobena smagi sadusmovos uz dedeni ka jam todu laimi sadabova. Nu bobeņa siutīs savu kuceti pēc todas pošas laimes meklēt. Bobena pivira kilbasu pibarova kuceti un paloida kucēti uz mežu. Kucete aizgojuse uz mežu pēc naudas. Aizgojuse uz mežu izagulejos pīsaule un vokarā pargojusi un sacējuse uz bobeni nu boben meklej pologu bius daudz naudas. Bobena dabova pologu pakloja uz greigas [greidas] un caceja uz kucetes ber naudu. Kucete izkope uz pologa un piedirsa. Dēdeņš soka smieties uz bobenes bet bobeņa smagi sosadusmovos uz kucetes un nusita kuceti nu stosts beidzās.
II. Dēdeņš. Vecenis) [vecītis] Bobena. Vecenīte) Kucīte. suns) [kuce] smogi. stipri) Navisaj. nestipri) Pabarova. pāēdinaja). jam. viņam.) siuta. laiž) [sūta] Kilbasu. desu) Pargojusi. atnākusi. Pologu. deķi). [palagu] Pakloja uzsedze). [paklāja] Sacija. teica).
Расшыфраваць тэкст
KrājumsArchives of Latvian Folklore
KolekcijaCollection of Pilskalne Primary School
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.