#LFK-1980-2248

Назва
Ragana pārvēršas par dakšām
№ адзінкі
2248
Valodas
Latvian
Collector
Place and time of recording
1967, Vēveri
"Vēveri", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713
Place of hearing
Teika dzirdēta no mātes mātes.
Atslēgvārdi
#LFK-1980-2248
РасшыфроўшчыкLigaB
СкончаныТак
ПрынятаТак
Створаны2020-07-23 11:42:19
Адноўлены2021-09-01 20:03:58
Расшыфроўка

2248

Vienā mājā saimniece bijusi spējīga visu ko izdarīt. Viņai bagātība, otram nekā. Kaimiņam govis nīkst kūtī. Vienā naktī atrod kūts vidū iespraustas dakšas. Koka dakšas. Agrāk tādas bij[a] no koka. Kas viņa kūtī iet? Viņam nemaz tādu dakšu nav. Ņēmis un pārplēsis dakšu uz pusēm. Vienmēr vaktējis, slēdzis, bet kūti govis nīkušas. Nu dakša pārplēsta, un otrā dienā dzird, ka kaimiņu saimniece beigta. Bijusi pārplēsta gareniski. Kad cēluši zārkā, uz divām daļām sadalījusies. Nu kaimiņam klājies labi.
Dzr. no mātes mātes.

2249

Man mātes māte stāstīja:
kad viņas vīra māte Dadžos bijusi saimniece, tad kādi zviedri laikiem uzturējušies pa latviešu mājām. Staigājuši pa mājām - laiku dzīvojuši tur, laiku tur. Reiz vīra māte raudājusi - putra izvārīta, bet neesot sāls. Tad zviedri sanesuši sāli vai visam gadam. Domā, ka no Vārtiņu pura zviedri sāli nesuši.
Dzr. no mātes mātes.
Расшыфраваць тэкст
Адчыніць

Vienā mājā saimniece bijusi spējīga visu ko izdarīt. Viņai bagātība, otram nekā. Kaimiņam govis nīkst kūtī. Vienā naktī atrod kūts vidū iespraustas dakšas. Koka dakšas. Agrāk tādas bij no koka. Kas viņa kūtī iet? Viņam nemaz tādu dakšu nav. Ņēmis un pārplēsis dakšu uz pusēm. Vienmēr vaktējis, slēdzis, bet kūtī govis nīkušas. Nu dakša pārplēsta, un otrā dienā dzird, ka kaimiņu saimniece beigta. Bijusi pārplēsta gareniski. Kad cēluši zārkā, uz divām daļām sadalījusies. Nu kaimiņam klājies labi.

Kartes leģendaПаказаны запісы 1-1 з 1.
#МесцаДатаТыпVietas tips
  
1Vēveri
("Vēveri", Grundzāles pagasts, Smiltenes novads, LV-4713)
1967Place and time of recordingFarmstead

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.