Datei
Ak89-Jana-Sudmala-dienasgramatas-36-0012
Wurde dechiffriert vonDina Ozola
BeendetJa
BestätigtNein
Ausgebildet2023-01-31 10:49:14
Korrigiert2023-01-31 11:14:38
Dechiffrierung26.X.77.
Ar piedzīvojumiem bagāta diena. Pēc malkas sagādes un mūrīša iesildīšanu aizgāju līdz muzejam, lai satiktu Ģirtu un apskatītu kas darāms ar Pētera gleznu, ko viņš lūdz savest kārtībā. Ģirts nakti strādājis un devies atpūsties. Lai satiktu Cirsi devos uz Komunista redakciju, lai atprasītu viņai aizdotos materiālus. Izrādijās ka viņa jau tos sagatavojusi nodošanai un paņēmusi līdzi redakcijā, un nedeva man nest pašam, bet pate, ar redakcijas mašīnu kopā ar mani un materiāliem atveda uz mājām lai nodotu ar manu pārbaudi. Pārrunājām jautājumu sakarā ar rakstiem manai jubilejai. Palika ka biogrāfisko rakstīs Korklišs un par izstādi Lejnieks.
Plk. 4 ierados atkal muzejā, lai piedalītos Liepājas mākslinieku izstādes atklāšanā. Prasiju Zeļēnkai, vai nodevus manu studiju Jurijam Dedajevam- . Atbildēja drusku samulsusi, ka darbs esot nogādāts, kādā ceļā, to neteica. Izstādes atklāšanā no māksliniekiem ieradušies tikai četri b-ri, publika- mākslas skolas audzēkņi. Runāja Aldis Kļaviņš un Ošele. Kopā ar Sauku apskatijām izstādi, kas ir viduvējā līmenī un sevišķi izcilu darbu nav. Ošele teica, ka bez ierosinājuma par apbalvošanu esot vēl pacelts jautājums par pensijas paaugstināšanu.
Vakarā aizgāju līdz jūrmalai un noskatijos kā pa krēslu vēl rāvās ļaudis uz augstiem celtņiem, lai apliktu audumu piemineklim "Tiem kas jūrā", jo rītu plk. 4 notiek pieminekļa oficialā atklāšana.
27.X.77.
No rīta puses meklēju kādu 17. vai 18.g. krievu laikrakstu. Ko vēlēju Cirsei sakarā ar valsts 60.gada dienu. Neatradu, laikam atrodas pūra lādē. Pēcpusdienā ar aparātu aizgāju uz jūrmalu "Tiem kas jūrā" pieminekļa atklāšanu. Viss valnis un apkārtne ap pieminekli pārplūdināta ar cilvēkiem. Uz visiem pieejas ceļiem stāv miliču un jūrnieku sardzes un nelaiž tuvāk. Aizeju līdz vaļņa otram galam kur brīva pieeja, no turienes sāku fotogrāfēt ļaužu masas ap pieminekli. Pieeju vēl tuvāk, pa skaļruņiem noraida ministra vietnieka runu kurš atklāj pieminekli. Novelk pieminekļa pārsegu, spēlē valsts himnas, dzied koris. Uz jūras parādās zveju flotīle. Runā Frickaus, lai nekad nebūtu vairs palicējiem jāskumst par tiem kas jūrā, tai ziņā tagad pietiekoši gādāts. Vēl dažas runas dzied koris, no kuģem tiek laistas gaisā raķetes. Kad paziņoja par mītiņa slēgšanu, no visām pusem nāk cilvēki ar ziediem un noliek pie pieminekļa. Darbojās kino un foto aparāti, ļaudis un jūrnieki sāk izklīst. Esmu izfotogrāfējis visu filmu, pēdējais kadrs- puķu nolikšana. Plūst prom pa prospektu ļaužu straumes atpakaļ uz pilsētu. Vakarā attīstiju filmu, kurā ne tikai šis dienas uzņēmumi, bet arī jau tūlīt pēc sastatņu noņemšanas pieminekli uzņēmu no visām pusēm, lai noteiktāki pārbaudītu tā siluetus kas ne visai izskatīgi.
Text dechiffrieren
SammlungAutobiography Collection
KollektionDiaries of Jānis Sudmalis
Stichwörter

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs