Anna Vīņaude

Name
Anna Vīņaude
Geburtsname
Elfrīde Anna Ciekurs
Verknüpfungen
Minna Zieds - Schwester
Vita Šamšura - Enkeltochter
Persönliche Information
Mācījusies Kaucmindē. Kopā ar bērniem Veltu un Vili izsūtīta uz Tomskas apgabala Molčanovas rajonu. Vīrs Fricis (Latvijas laikā aizsargs) izsūtīšanas brīdī bijis arestēts. No izsūtījuma izglābusies vecākā meita Ārija, jo bijusi skolā Smiltenē. Dēls miris Sibīrijā. Anna atbrīvota 1956. gada 8. decembrī, kopā ar meitu atgriezušās Vijciemā. Dzīvojusi “Veclēpelēs”, vēlāk – “Jaunlēpelēs”, kur arī mirusi. Apglabāta Vijciema kapsētā.

Māsas Minna Zieds un Anna Vīņaude pieminētas Daigas Mazvērsītes grāmatā “Elga Igenberga: Dzīves riču-raču”.Anna un Minna ir Dāvja Ciekura un Marijas (dzim. Bērziņš) meitas. Marijas jaunākā māsa Emma precējusies ar Augustu Igenbergu. Viņu meita, pazīstamā mūziķe Elga Igenberga (1921-2003) ir Annas un Minnas māsīca. Anna, būdama divdesmit gadus vecāka, kļuvusi Elgai par krustmāti. Vēlākā komponiste bērnībā regulāri ciemojusies pie Vijciema radiem. No vecvecāku “Dzērbjiem” bieži skrējuši uz “Vēžniekiem” pie krustmātes Annas Vīņaudes bērniem un uz “Jaunlēpelēm” (iesauktām par Vēverīšiem) pie Annas un Minnas brāļa Kārļa bērniem. Viena no iemīļotākajām izklaidēm bērniem bijusi riču-raču spēlēšana.
Informāciju sagatavojusi Valkas novada Centrālās bibliotēkas galvenā bibliotekāre novadpētniecības darbā Jana Čākure.
Birth time/place07.01.1901
Residence


Ort/Zeit des Todes22.03.1978
Buried
Vijciems
Vijciems, Vijciema pagasts, Valkas novads

BildlegendeZeige 1-1 von 1 Eintrag.
#OrtDatumTypVietas tips
  
1Vijciems
(Vijciems, Vijciema pagasts, Valkas novads)
Nicht angegebenBuriedVillage

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.