#LFK 1, 701

Datei
#LFK 1, 701
Wurde dechiffriert vonInesee
BeendetJa
BestätigtJa
Ausgebildet2019-10-10 13:13:50
Korrigiert2015-11-04 15:02:58
Dechiffrierung

693

6 Nodīrā vērsi, atrod aunu, nodīrā aunu, atrod cilvēku (Zābaks, zeķe, kāja.)

694

7. Uzcert ledu, atrod sudrabu, uzcērt sudrabu, atrod zeltu. (ola)

695

8 Virs, pirti bārda ārā. (Burkāns)

Marta Brikmanis 32 gadi Matīšos Brikmaņa namā Valmieras ielā No 18
Burvju vārdi.

696

Vipu, vapu, sūnu loža, tauku desa, gluma soma, raiba plene, skudru ēna, saules gozes pineklis

Par baroniem, muizkungiem un vagariem
10

697

Bauņu kungs, un Vilzēnu kungs spēlējis ar kārtīm uz naudu. Kad Bauņu kungam pietrūcis naudas viņi tad spēlējuši uz Bauņu kunga trim mājām. Un Bauņu kungs paspēlējis. Vēl tagad šīs mājas ir Vilzēnu pagastā

11

698

Bauņu kungs vārdā Gincelis gājis gar savu kalpu māju Un ieraudzijis mazu kalpu bērnu rotaļājoties. Kuram bijuši sārti un tukli vaigi. Kungam iešāvies prātā, kādēļ viņa bērni ir dēdējuši, bet kalpam sārteem [sārtiem] vaigiem. Kungs jautājis bērnam: "Ko tev māte dod ēst, ka tev tik sārti vaigi." Kalpa berns atbildējis: "Kad sāls un maize, tad sārti vaigi".

12.

699

Senāk kad tikusi noturēta skola Bauņu pagasta namā. Dažreiz atbraucis Vilzenu grafs ar grafieni apraudzīt skolēnus. Jo viņiem jo viņiem paticies kad bērni dzied. Skolotājs bērnus nostādijis pusriņķī. Nosēdinājis grafu ar grafieni vidū. Kad bērni sākuši dziedāt. Grafiene sacijusi uz grafu: "Puišs ar meitam laulašam".

Vietu nostāsti.
13

700

Pie Kauceņa tilta senāk kaukuši vilki skaidrās mēnes [mēness] naktīs, baros salasijušies. Un tā šis tilts dabūjis savu nosaukumu: "Kaucenis".

14

701

Senāk bijusi grava uz ceļa sarp [starp] Baldiešu un Kapenieku robežām. Tur bijuši sanesti akmeņi un koki pludu laikā priekš kājeniekiem [kājniekiem]. Veļu naktīs ļaudis redzējuši raganas velējot uz akmeņiem zīda lentas, ar sudraba vālītēm. Bet tūvāk pieejot, raganas pazudušas un lenšu vietā bijušas ēveļu skaidas.
Text dechiffrieren
öffnen

Senāk bijusi grava uz ceļa starp Baldiešu un Kapenieku robežām. Tur bijuši sanesti akmeņi un koki plūdu laikā priekš kājeniekiem. Veļu naktīs ļaudis redzējuši raganas velējot uz akmeņiem zīda lentas ar sudraba vālītēm. Bet, tuvāk pieejot, raganas pazudušas un lenšu vietā bijušas ēveļu skaidas.

BildlegendeZeige 1-1 von 1 Eintrag.
#OrtDatumTypVietas tips
  
1Valmieras iela 18, Matīši
(Valmieras iela 18, Matīši, Matīšu pagasts, Valmieras novads, LV-4210)
1939Place and time of recordingBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs