"Latviešu tautasdziesmas" 7. sējums

KollektionAkadēmiskais izdevums "Latviešu tautasdziesmas"
Titel"Latviešu tautasdziesmas" 7. sējums
Ergänzende Informationen“Latviešu tautasdziesmu” 7. sējums. Sadzīves un ģimenes ieražu dziesmas. Ģimenes un radu sadzīve. Bāreņi ir septītā publikācija latviešu tautasdziesmu pilnizdevuma sērijā. Tajā iekļautas tautasdziesmas, kurās apdziedātas radu attiecības, aptverot gan tēva, mātes un bērnu, brāļu un māsu sadzīvi, gan arī tālāku radu attiecības. Atsevišķa nodaļa veltīta arī bāreņu dziesmām.

Pievienotajā datnē (sadaļa "Faili") pieejama pilna sējuma skenētā versija. Datnes lielā apjoma dēļ tās ielāde var aizņemt vairākas minūtes. Sējuma skenētās versijas pirmajās lapās izveidots saturs ar saitēm. Proti, spiežot uz nodaļas virsraksta satura rādītājā, tas automātiski aizvedīs uz konkrēto vietu sējumā. Līdzīgi aktivizēti arī virsraksti nodaļās, nodrošinot atgriešanos uz satura rādītāju.

Tautasdziesmas ir mainīgas – tās pārveidojušās laika gaitā, atspoguļojot izmaiņas cilvēku pasaules uztverē un praksēs. Vienlaikus tautasdziesmas teksta uzbūve zinātājam to ļauj pielāgot konkrētam notikumam. Šādi radies milzīgais tautasdziesmu variantu skaits. Tā kā tos nav iespējams apjoma dēļ publicēt pilnā tekstā, tautasdziesmu akadēmiskajā izdevumā izmantota saīsinātā rakstība. Detalizētāk par to lūdzam lasīt 1. sējumā ievietotajā nodaļā “Kā lasāmi dziesmu varianti”.

Akadēmiskā izdevuma "Latviešu tautasdziesmas" kolekciju rādītājā (5.2. sējumā) ievietots saraksts ar Latviešu folkloras krātuves arhīva kolekcijām, kurās atrodamas tautasdziesmas un kuras izmantotas šī izdevuma tapšanā. Rādītājs kārtots pēc reģionālā principa, norādot arī iesūtītāju. Izmantojot rādītājā iekļautos kolekciju Nr. (t.i. tabulas pirmajā kolonnā norādīto skaitli), garamantas.lv kolekciju sadaļā iespējams atrast manuskriptus, no kuriem tautasdziesmas izrakstītas un veikt tālāku tautasdziesmu, to teicēju un pierakstītāju izpēti.
Par sējumu izdošanu un arī atļauju izvietot to skenētās versijas esam pateicīgi izdevniecībai “Zinātne”.

Sējuma digitalizācija veikta projekta "Daudzveidīga tradicionālās kultūras satura nodrošinājums digitālajā vidē" ietvaros, kas saņēmis Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas "KultūrELPA" finansējumu.
Titel in der Originalsprache"Latviešu tautasdziesmas" 7. sējums (Lettisch)
VerlagApgāds "Zinātne"
Art der AusgabeOriginalwerk
Klasifikators
Compiler
Editor
Dateien
Publishing year/ place2000
Apgāds "Zinātne"
Latvijas Zinātņu akadēmija
Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050
Stichworte

BildlegendeZeige 1-1 von 1 Eintrag.
#OrtDatumTypVietas tips
  
1Latvijas Zinātņu akadēmija
(Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050)
2000Publishing year/ placeBuilding, house

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.