Velta Galēna

Attēls
Nimi
Velta Galēna
Dzimtais vārds
Loze
Personiska informācija
GALĒNA Velta (dz. Loze, *1914.20.III Cēsu raj. Drustu pag. ) – kordiriģente. Tēvs spēlējis vijoli, māte – klavieres.1936 abs. Rīgas SkI ar mūz. skolot. un kora diriģ. tiesībām, tad divus gadus stud. Rīgas TK Arvīda Žilinska klaviersp. klasē un līdztekus strād. par psk. skolotāju. No 1940 stud. LK kordiriģēšanu pie Pētera Barisona, kā arī mūz. teoriju. 1944 devusies bēgļu gaitās. Mācījusi dziedāš. un vad. bērnu korus latv. skolās DP nonmetnēs Drēzdenē, Erlangenē, Eihštetē, Rēbdorfā (kur vad. arī jk.), Betenhauzenē. 1949 ieceļojusi ASV, tur no Dienvidkarolīnas drīz pārcēlusies uz Ročesteru (NY pavalstī), tad uz Čikāgu. Visur līdzās ikdienas fiziskajam darbam radusi iespēju darboties par ērģelnieci vai mācīt dziedāš. latv. skolās. 1957 pārcēlusies uz Kovertu (Mičiganā), kur kopā ar ģimeni iesaistījusies Arnolda Kalnāja vadītā Kalamazū latv. kora Dziesmu Vairogs darbībā. Pēc viņa nāves 1975 kopā ar Jāni Avotiņu uzņēmusies šī kora vadību. Kad 1978 koris pārveidots par Kalamazū Latv. kori, vad. to kopā ar meitu Daci Koplendu. 1982 pārcēlusies uz dzīvi Kalamazū, kur mācījusi dziedāš. latv. skolā un vadījusi bērnu kori. Diriģ. korus arī Garezera dziesmu dienās. Vienmēr rosīgi iesaistījusies dziedātāju apmācīšanā un viņu repertuāru bagātinājusi arī ar savām kompozīcijām, kas gan rakstītas elementārā mūzikas valodā.

SKAŅDARBI.15 dziesmu krājums sieviešu koriem vai ansambļiem Jaunas dziesmas jaunām balsīm (1941-1981).

Literāri darbi. Autobiogrāfiski romāni: Vienmēr kāda zvaigzne aust, Kalamazoo, 1983; Lai ar kādi vēji pūš, Holland, 1990

A. Klotiņš

Birth time/place1914
Drusti
Drusti, Drustu pagasts, Smiltenes novads
Residence
Kalamazū
Kalamazoo, Michigan, United States
Place/time of death2017

Kartes leģenda

Näitan 2 üksusest 1-2.
#KohtKuupäevTüüpVietas tips
  
1Drusti
(Drusti, Drustu pagasts, Smiltenes novads)
1914Birth time/placeVillage
2Kalamazū
(Kalamazoo, Michigan, United States)
(Nav norādīts)ResidenceCity

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.