Second Collection of Latvian Epigrams and Songs

KolekcijaGustav Bergmann printing press
NosaukumsSecond Collection of Latvian Epigrams and Songs
Papildu informācijaOtrais latviešu tautasdziesmu, romanču un ziņģu krājums. Tajā iekļauti 248 teksti un 3 mīklas latviešu valodā. Krājuma ievadā norādīts, ka papildus dziesmām no Rūjienas tekstus iesūtījuši F.D. Vārs, Palsmanes mācītājs; Rats fon Kesslers Rencēnos; mācītāji K. Harders Rubenē un K. J. Šrēders Limbažos, kā arī revizors K. L. Eutners (vai Eitners) Dikļos. Tomēr ir pamats domāt, ka K. L. Eutnera vietā materiālus savācis Diklu mācītājs J.W. Sīlmans, bet R. fon Kesslera vietā Burtnieku mācītājs Guleke.
Krājuma ievadvārdu autors G. Bergmanis. Izdevums tapis folklorista, balāžu pētnieka R. Džeimisona ierosināts.
Ievadā sniegti igauņu un lietuviešu precību dziesmu paraugi, tā mēģinot rādīt motīvu starptautiskumu un klaimiņu tautu folkloras līdzības. Krājumā, salīdzinot ar "Pirmo latviešu gudrību krājumu" izteikti vairāk tekstu, kas garāki par 4 rindām, ko varētu skaidrot ar R. Džeimisona ietekmi (t.i. interesi par balādēm).
R. Džeimisons krājumu uzdāvinājis skotu folkloristam seram Valteram Skotam.
1835. gadā izdevumā "Foreign Quarterly Review" 8. sējumā ievietots raksts par G. Bergmaņa izdotajiem tautasdziesmu krājumiem.
Krājumā ievietoto dziesmu kolekcija skatāma šeit.

Nosaukums oriģinālvalodāZweite Sammlung Lettischer Sinn-oder Stegreifs Gedichte (Latvian)
IzdevējsGustav Bergmann printing press
Formātsbook
Darba veidsoriginal work
Co-author
Compiler
Failid
Saistītās personas
Saistītie darbi
Publishing year/ place1808
Atslēgvārdi

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.