File
0011-Pilskalnes-pamatskola-0024
TranscriberEmis
CompletedYes
AcceptedYes
Created2016-05-15 17:32:55
Updated2016-05-15 17:38:55
Transcription (text)

26,4.

Spoki.
Senos laikos bija tilts. Braucs cilveks redz uz tilta sēž balts cilvēks. Braucējs piebrauc tuvāk bet zirgs nostajas uz vietas un nektus [nekust] no vietas Cilveks vaicā ko tu te sedi. Tas sēdetajs neatbild neko, Cilveks runādams ieskatās tam cilvekam zirga kājas. Cilvēks nobaidas un šaun zirgam pa muguru un beg uz mājām.

26,5.

Ragana
Senos laikos dzivoja dēdiņš un meitene. Dediņš uz meitenes saka ej pec špicku pie raganas ja tu spičku nedabusi tad nej uz mājām. Ko darīt jājiet pēc spičkem meitene iet ijiet mežā staiga staiga pa mežu pienāk pi istabiņas. Istabina griežas uz vistas kajinas. Meitina prāto ka tikt istabīņā. Viņa sakrauj zarus un dakap pie durvim un iet istabiņā, iegajusi red [redz] uz krāsnes guļ melna gariem matiem baltiem zobiem ragana. Ragana prasa ko tu gribi meitina saka es gribu špičku. ja ja tu grbi špičku. Tagat tu panem spaini un ienes man no otrās istabas dzert meitenes iegajusi otrā istabā, tur staveja kubuls ašņa. Meitene iesmela ašņa spaini un iznesa raganai asini. Ragana izdze [izdzer] vienu spaini un otru meitene vaicā kapēc tu asini dzer ragana atbild: Ja no tevis ari bus asina. Meitene nobijās un izbēga ragana paskatas redz ka meitenes nav nu viņa dzenās pakaļ meitene dzird ka dun zeme viņa palien zem kuplas egles un
Transcribe text
RepositoryArchives of Latvian Folklore
CollectionCollection of Pilskalne Primary School
Keywords

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs