File
0011-Pilskalnes-pamatskola-0025
TranscriberEmis
CompletedYes
AcceptedYes
Created2016-05-15 17:42:02
Updated2020-10-06 12:22:51
Transcription (text)27.
skatās kas būs redz ka ragana paskrien garam. Meitene izlien no egles un skrienda raganas istabiņai. Tur viņa dabo spicku un skrien uz mājām. Meitene aizskrien pie dedina ar špičkiem. Ragana aizskrien pie dediņa istabiņas dediņš panem nosit raganu.

27,6

Spoki.
Dzivojuši divi cilveki vīrs ar sievu dzili meža maziņā mājinā. Vienu vakaru vini dzird ka ienak priekšnamā un sak plesties ar durvim plēš plēš, durvis bet netik istabā. Pēc kada britiņa iskāp uz istabinas un sāk trakot tā ka istabina gandrīz salūst. Pēc kada britina nokap no istabas un iziet projam. Bet ritu kad izgajuši paskatities durvis visas bijuš saplestas un uz istabinas vis kas bija isvaidits kad vini gaja rītu pa pēdam skatīties tur atrada talu mežā zem gubas zaru laci tas bi plesis durvis un visu kas tur bija isvaidīts tur bij lača darbs.

27,7

Jeiner veiner gutinki
Uzde pomeranci
Lokter toti maminke
Losodu pomerānci

27,8

Pasaka
Viena valsti bija jūra tai jūra bijis velns ar divpacmit galvu. Velnam katru dienu vajadzejis vienu cilveku. Valsts bija nolemusi no katras ģiminas pa vienam cilvēkam. Pienak pašai kenene meitai javed uz juru velnam. Ķeninš apsludinaj pa visu valsti kas vina meitu var glabt ta varēs viņu ņemt par sievu ar visu valsti Kenenš ta piesola. Viens stiprinieks adzirdis vins aiziet pie Kenina un saka Ja tu atdosi savu meitu par sievu tad es viņu izglābšu Keninš saka labi nem ja izglapsi. Pienak tā diena kur Keņiņam javed savu meitu uz jūru Keņeņa meita raud stiprinieks saka uz meitu kātu raudi es būšu tavs glabejš. Stiprinieks aiziet uz jūru ar Kenena meitu. Pie jūras bijus tada īstabiņa tur velns no tās istabiņas nemis cilvekus. Stiprinieks iegajis istabiņā un saka uz meitu kamēr velns naks es apgulšos. Jā velns nāks tat nem vali sit pa galvu man un es būšu aukšā. Meita dzird ka jūra šnāc meita negrib sist vina sak raudat un viena pilite izkrīt uz pieres un tas trukstās un saka kapēc tu man nesiti ar vali meita saka man žēl. Nu Stiprinieks saka tu paliec šit pat es iešu ar viņu spekoties. Panem stiprinieks zobinu un iziet pie jūras un stāv. Atskrien velns ar divpacmit galvām. Pieskrejs un saka ka tu te stāvi Stiprinieks atbild es atgāju ar tevi cinīties. Velns saka labi atskriesimies pa 3 verstes atāluma tis no tā skriesimies kopa un saksim cīņu. Atskrienas tis no tā un skrien klat ka stiprinieks skrien ar zobinu un velnam nocirt 6 galvas otru reizi vel atskriena un nocirt velnam pēdigās 6 galvas. Meita iziet no istabinas redz ka velns ir beigts. Stiprinieks panem velna galvas un iet ar meitu uz pili. Pili parnak Keņiņa meita dzīva. Stiprinieks parada ka viņš izvarējis. Un Keneņš aprece savu meitu ar stiprinieku un dzīvo laimīgs.
Transcribe text
RepositoryArchives of Latvian Folklore
CollectionCollection of Pilskalne Primary School
Keywords

We use cookies to improve your experience on our website. By browsing this website, you agree to our use of cookies. Read more.

Tēzaurs